Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2015-05-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2015-05-20

Bricka 15

BK S:t Erik, Sverige 2015.05.20

Syd giv
N-S i zon
632
E1087
53
EK97
75
KDkn5
ED964
kn5
EDkn984

872
10632
K10
96432
Kkn10
D84

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Grandell - Eva Backhammar Åsel Floderus - Christine Hargevik 5 V-3 E 150 58.0/0.0
Seymour Eriksson - Bengt Wärn Elena Ström - Irene Rune 4 Ö-2 2 100 54.0/4.0
Thomas Magnusson - Lars Nilsson Ann-Katrin Olofsson - Marianne Ekman 3NTD Ö-1 E 100 54.0/4.0
Peter Ahlström - Göran Sundeman Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 2 Ö-2 Kn 100 54.0/4.0
Waldemar Folbrycht - Karin Wallin Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson 4 Ö-1 6 50 46.0/12.0
Jane Ellner - Ellen Norman Helga Lagergren - Thure Söderberg 4 Ö-1 4 50 46.0/12.0
Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg Nils Ahlén - Tore Baars 4 Ö-1 9 50 46.0/12.0
Olle Magnuson - Milly Holmgren Olle Fahlén - Roger Boström 2 Ö-1 10 50 46.0/12.0
Birgitta Rasch - Eva Löwenthal Margit Henriksson - Ann Lindquist 4 Ö-1 2 50 46.0/12.0
Sigvard Carlefred - Stig Litzén Karin Lagerkvist - Arne Svensson 3 S-1 7 -100 40.0/18.0
Anneliese Schapira - Ingrid Stockman Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam 2 Ö= 9 -110 37.0/21.0
Bjarne Stub-Hansen - Kerstin Ulvenholm Ulf Wilkenson - Karl-Erik Westling 2 Ö= 10 -110 37.0/21.0
(SPA) Albert Sola - (SPA) Jolanta Abrigo Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson 3 Ö= 4 -140 29.0/29.0
Birgitta Petersson - GunBritt Beijbom Elisabeth Forsell - Florence Bodin 2 Ö+1 9 -140 29.0/29.0
Viviann Rosenlund - Gill Norberg Michael Jungstedt - Tomoko Hansen 2 Ö+1 Kn -140 29.0/29.0
Birgitta Noorzoy - Madeleine Du Rées Fred Norling - Lars Dahlin 2 Ö+1 2 -140 29.0/29.0
Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg Johannes Norrby - Eva Aadde 2 Ö+1 4 -140 29.0/29.0
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Anders Björkman - Yvonne Flodqvist 2 Ö+1 10 -140 29.0/29.0
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 2 Ö+2 4 -170 16.0/42.0
Ulla Gräns - Siv Önefäldt Gunnar Ericsson - Jan Nelson 3 Ö+1 8 -170 16.0/42.0
Mona Iwarson - Paul Iwarson Lil Danielsson - Nils-Erik Strömberg 3 Ö+1 4 -170 16.0/42.0
Margareta Winell - Tomas Clason Eva Klingspor - Berit Strandberg 3 Ö+1 2 -170 16.0/42.0
Birgitta Horn af Åminne - Anita Deckel Leif Nilsson - Peter Nordén 3 V+1 8 -170 16.0/42.0
Ulla Robin - Carin Stenberg Hans Alexandersson - Peter Flodqvist 2 Ö+2 4 -170 16.0/42.0
Ulla Edström - Bengt Marcusson Klas Änggård - Dag Ehrenpreis 3 Ö+1 4 -170 16.0/42.0
Marianne Stockman - Ruth Mogård Birgitta Wallin - Marianne Petri 4 N-3 E -300 8.0/50.0
Laijla Sjölander - Marianne Näslund Jan Christiernin - Gösta Thorén 4 Ö= 4 -420 3.0/55.0
Jan Nordlund - Inger Söderin Birger Bogstag - Rune Strand 4 Ö= 4 -420 3.0/55.0
Ulla-Britt Olsson - Nils Wikstad Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed 4 Ö= 2 -420 3.0/55.0
Susan Kalman Karlsson - Gert Reimer Kerstin Westberg - Birgitta Bremer 4 Ö= 3 -420 3.0/55.0