Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Onsdagsmötet 2015-05-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Onsdagsmötet 2015-05-20

Bricka 11

BK S:t Erik, Sverige 2015.05.20

Syd giv
ingen i zon
1063
D63
kn10873
E3
952
kn7
EK96
9642
D74
1098542
D4
kn8
EKkn8
EK
52
KD1075

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Waldemar Folbrycht - Karin Wallin Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 6NT N= 10 990 58.0/0.0
Marianne Stockman - Ruth Mogård Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3NT S+3 9 490 55.0/3.0
Kerstin Grandell - Eva Backhammar Kerstin Westberg - Birgitta Bremer 3NT S+3 2 490 55.0/3.0
Elisabeth Forsell - Florence Bodin Gunnar Ericsson - Jan Nelson 3NT N+2 2 460 40.0/18.0
Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson Birgitta Petersson - GunBritt Beijbom 3NT N+2 10 460 40.0/18.0
Michael Jungstedt - Tomoko Hansen Ann-Katrin Olofsson - Marianne Ekman 3NT S+2 E 460 40.0/18.0
Olle Fahlén - Roger Boström Mona Iwarson - Paul Iwarson 3NT N+2 10 460 40.0/18.0
Lil Danielsson - Nils-Erik Strömberg Birgitta Noorzoy - Madeleine Du Rées 3NT S+2 Kn 460 40.0/18.0
Isabel Grönwall - Birgitta Lyckeberg Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed 3NT S+2 Kn 460 40.0/18.0
Johannes Norrby - Eva Aadde Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 3NT S+2 E 460 40.0/18.0
Bjarne Stub-Hansen - Kerstin Ulvenholm Susan Kalman Karlsson - Gert Reimer 3NT S+2 E 460 40.0/18.0
Karin Lagerkvist - Arne Svensson Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 3NT S+2 9 460 40.0/18.0
Margit Henriksson - Ann Lindquist Klas Änggård - Dag Ehrenpreis 3NT S+2 E 460 40.0/18.0
Ulla Robin - Carin Stenberg Birgitta Horn af Åminne - Anita Deckel 3NT S+2 E 460 40.0/18.0
Anders Björkman - Yvonne Flodqvist Birgitta Rasch - Eva Löwenthal 3NT S+2 E 460 40.0/18.0
Sigvard Carlefred - Stig Litzén Leif Nilsson - Peter Nordén 3NT N+2 10 460 40.0/18.0
Ulla Edström - Bengt Marcusson Hans Alexandersson - Peter Flodqvist 4 S+1 E 450 26.0/32.0
Birgitta Wallin - Marianne Petri (SPA) Albert Sola - (SPA) Jolanta Abrigo 3NT N+1 10 430 18.0/40.0
Ulla Gräns - Siv Önefäldt Ingegerd Sjögerud - Sigbritt Israelson 3NT S+1 K 430 18.0/40.0
Seymour Eriksson - Bengt Wärn Laijla Sjölander - Marianne Näslund 3NT S+1 6 430 18.0/40.0
Britt-Marie Rydén - Mariana Cederstam Viviann Rosenlund - Gill Norberg 3NT N+1 4 430 18.0/40.0
Fred Norling - Lars Dahlin Nils Ahlén - Tore Baars 3NT S+1 E 430 18.0/40.0
Olle Magnuson - Milly Holmgren Birger Bogstag - Rune Strand 3NT S+1 E 430 18.0/40.0
Eva Klingspor - Berit Strandberg Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg 3NT N+1 9 430 18.0/40.0
Thomas Magnusson - Lars Nilsson Elena Ström - Irene Rune 3NT S= E 400 10.0/48.0
Peter Ahlström - Göran Sundeman Ulf Wilkenson - Karl-Erik Westling 1 S+4 E 150 8.0/50.0
Ulla-Britt Olsson - Nils Wikstad Jan Nordlund - Inger Söderin 1 S+2 E 140 6.0/52.0
Helga Lagergren - Thure Söderberg Anneliese Schapira - Ingrid Stockman 5NT N-1 10 -50 4.0/54.0
Jane Ellner - Ellen Norman Jan Christiernin - Gösta Thorén 6 S-2 E -100 2.0/56.0
Åsel Floderus - Christine Hargevik Margareta Winell - Tomas Clason 5 S-3 E -150 0.0/58.0