Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-08

Bricka 9

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.08

Nord giv
Ö-V i zon
E
kn965
974
EDkn32
D
EKD843
EK10
K84
65432
102
Dkn6
976
Kkn10987
7
8532
105

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 3D N+1 E 630 54.0/0.0
Lennart Jatéus - Lars Dahlin Solveig Willenhag - Ingegerd Sjögerud 5D V-2 E 500 51.0/3.0
Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg Barbara Lane - Nils Ahlén 4D V-2 E 500 51.0/3.0
Per Söderberg - Tomoko Hansen Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 1D S+1 E 260 48.0/6.0
Bo Haglund - Bo Andersson Helga Lagergren - Hubert Thorson 4D V-1 E 200 42.0/12.0
Seymour Eriksson - Bengt Wärn Marianne Nilsson - Ulf Ohlin 4D V-1 E 200 42.0/12.0
Thomas Holmgren - Cecilia von Scheven Gunvor Westerberg - Marita Erikson 4D V-1 E 200 42.0/12.0
Berit Strandberg - Lars Strandberg Björn Sörenstam - Thomas Berg 4D V-1 E 200 42.0/12.0
Gill Norberg - Ulla Bohlin Hans Jitelius - Jan Nordlund 4D V-1 E 200 42.0/12.0
Lars Thånell - Lars Ekenlöv Britt Nylén - Åsa Albihn 3 S+1 E 170 36.0/18.0
Sigvard Carlefred - Per Skoglund Olle Fahlén - Lena Fahlén 3 S= E 140 33.0/21.0
Fred Norling - Bertil Wahlström Johan Säfsten - Lars Nilsson 2 S+1 E 140 33.0/21.0
Marianne Stockman - Ruth Mogård Anders d´Aquino - Tor Simensen 2 S= E 110 29.0/25.0
Margret Edström - Christine Hargevik Fredrik Alfredsson - Simon Bech 2 S= E 110 29.0/25.0
Anita Deckel - Rune Strand Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed 4 V-1 E 100 22.0/32.0
Annika Nybom - Siv Önefäldt Waldemar Folbrycht - Karin Wallin 4 V-1 E 100 22.0/32.0
Jan Olofsson - Alf Putzen (SPA) Jolanta Abrigo - (SPA) Albert Sola 4 V-1 E 100 22.0/32.0
Folke Ljungström - Bengt Nilsson Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 2 V-1 E 100 22.0/32.0
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Inger Spängs - Berit Quennerstedt 4 V-1 E 100 22.0/32.0
Sidney Hage - Thure Söderberg Tomas Clason - Roger Boström 4 S-2 E -100 16.0/38.0
Kerstin Karlström - Lena Göransson Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck 3 V= E -140 9.0/45.0
Peter Flodqvist - Bengt Lindholm Bengt Lauthers - Inga Bud 3 V= E -140 9.0/45.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin Aado Joandi - Maarja Joandi 3 V= E -140 9.0/45.0
Åke Falkunge - Michael Jungstedt Jane Ellner - Barbro Larshagen 3 V= E -140 9.0/45.0
Margaret Eriksson - Marianne Karta Mikael Hök - Boo Lindblom 3 V= E -140 9.0/45.0
Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson Josef Jawitz - Ann-Christine Brask 3 V= E -140 9.0/45.0
Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson Isabel Grönwall - Hellis Sylwan 4D S-2 E -300 1.0/53.0
Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy Annette Lindberg - Lennart Skargren 3NTD N-2 10 -300 1.0/53.0
Birger Bogstag - Nils Wikstad     - 21.9/-