Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-08

Bricka 6

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.08

Öst giv
Ö-V i zon
kn6
Kkn5
85
E109653
D1085
D94
Kkn107
87
K9
E832
ED9643
2
E7432
1076
2
KDkn4

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jane Ellner - Barbro Larshagen Aado Joandi - Maarja Joandi 5 Ö-2 K 200 52.0/2.0
Waldemar Folbrycht - Karin Wallin Tomas Clason - Roger Boström 3NT V-2 9 200 52.0/2.0
Marianne Stockman - Ruth Mogård Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy 5 Ö-2 K 200 52.0/2.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin Britt Nylén - Åsa Albihn 4 N= E 130 45.0/9.0
Annette Lindberg - Lennart Skargren Inger Spängs - Berit Quennerstedt 3 N+1 E 130 45.0/9.0
Berit Strandberg - Lars Strandberg Margaret Eriksson - Marianne Karta 4 S= K 130 45.0/9.0
Per Söderberg - Tomoko Hansen Hans Jitelius - Jan Nordlund 4 N= E 130 45.0/9.0
Sigvard Carlefred - Per Skoglund Peter Flodqvist - Bengt Lindholm 3NT Ö-1 K 100 34.0/20.0
Marianne Nilsson - Ulf Ohlin Thomas Holmgren - Cecilia von Scheven 5 Ö-1 K 100 34.0/20.0
Johan Säfsten - Lars Nilsson Gunvor Westerberg - Marita Erikson 4 Ö-1 K 100 34.0/20.0
Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed Barbara Lane - Nils Ahlén 4 Ö-1 K 100 34.0/20.0
Folke Ljungström - Bengt Nilsson Annika Nybom - Siv Önefäldt 5 Ö-1 K 100 34.0/20.0
Mikael Hök - Boo Lindblom Josef Jawitz - Ann-Christine Brask 3NT V-1 10 100 34.0/20.0
Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg Fredrik Alfredsson - Simon Bech 5 Ö-1 D 100 34.0/20.0
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Isabel Grönwall - Hellis Sylwan 5 N-1 E -50 24.0/30.0
Bo Haglund - Bo Andersson Kerstin Karlström - Lena Göransson 5 N-1 E -50 24.0/30.0
Lars Thånell - Lars Ekenlöv Fred Norling - Bertil Wahlström 2 S-1 8 -50 24.0/30.0
Seymour Eriksson - Bengt Wärn Åke Falkunge - Michael Jungstedt 5 N-2 E -100 19.0/35.0
Jan Olofsson - Alf Putzen Anita Deckel - Rune Strand 3 S-2 Kn -100 19.0/35.0
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Björn Sörenstam - Thomas Berg 3 Ö= K -110 15.0/39.0
Margret Edström - Christine Hargevik Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 2 Ö+1 K -110 15.0/39.0
Helga Lagergren - Hubert Thorson Lennart Jatéus - Lars Dahlin 4 Ö= K -130 8.0/46.0
Bengt Lauthers - Inga Bud Solveig Willenhag - Ingegerd Sjögerud 3 Ö+1 K -130 8.0/46.0
Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 4 Ö= K -130 8.0/46.0
(SPA) Jolanta Abrigo - (SPA) Albert Sola Sidney Hage - Thure Söderberg 3 Ö+1 K -130 8.0/46.0
Anders d´Aquino - Tor Simensen Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson 2 Ö+2 K -130 8.0/46.0
Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson Olle Fahlén - Lena Fahlén 4 Ö+1 K -150 1.0/53.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson Birger Bogstag - Nils Wikstad 4 S-3 D -150 1.0/53.0
Gill Norberg - Ulla Bohlin     - -/25.9