Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-08

Bricka 4

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.08

Väst giv
alla i zon
kn9
876
K654
EK87
K865
K943
83
1095
73
EDkn2
Dkn72
kn63
ED1042
105
E109
D42

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margret Edström - Christine Hargevik Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 3NT S= 8 600 54.0/0.0
Johan Säfsten - Lars Nilsson Gunvor Westerberg - Marita Erikson 1NT N+5 D 240 52.0/2.0
Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed Barbara Lane - Nils Ahlén 2NT N+3 D 210 49.0/5.0
Per Söderberg - Tomoko Hansen Hans Jitelius - Jan Nordlund 1NT N+4 D 210 49.0/5.0
Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson Olle Fahlén - Lena Fahlén 2NT N+2 D 180 46.0/8.0
Bo Haglund - Bo Andersson Kerstin Karlström - Lena Göransson 3 S+1 8 170 41.0/13.0
Jane Ellner - Barbro Larshagen Aado Joandi - Maarja Joandi 1 S+3 8 170 41.0/13.0
Folke Ljungström - Bengt Nilsson Annika Nybom - Siv Önefäldt 2 S+2 9 170 41.0/13.0
Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg Fredrik Alfredsson - Simon Bech 2 S+2 3 170 41.0/13.0
Bengt Lauthers - Inga Bud Solveig Willenhag - Ingegerd Sjögerud 2 N+3 7 150 35.0/19.0
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Björn Sörenstam - Thomas Berg 2 N+3 7 150 35.0/19.0
Helga Lagergren - Hubert Thorson Lennart Jatéus - Lars Dahlin 2 S+1 K 140 24.0/30.0
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Isabel Grönwall - Hellis Sylwan 2 S+1 4 140 24.0/30.0
Sigvard Carlefred - Per Skoglund Peter Flodqvist - Bengt Lindholm 2 S+1 10 140 24.0/30.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin Britt Nylén - Åsa Albihn 2 S+1 8 140 24.0/30.0
Marianne Nilsson - Ulf Ohlin Thomas Holmgren - Cecilia von Scheven 2 S+1 4 140 24.0/30.0
Lars Thånell - Lars Ekenlöv Fred Norling - Bertil Wahlström 2 S+1 8 140 24.0/30.0
(SPA) Jolanta Abrigo - (SPA) Albert Sola Sidney Hage - Thure Söderberg 3 S= 3 140 24.0/30.0
Waldemar Folbrycht - Karin Wallin Tomas Clason - Roger Boström 3 S= 6 140 24.0/30.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson Birger Bogstag - Nils Wikstad 2 S+1 K 140 24.0/30.0
Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 2 N+2 D 130 14.0/40.0
Seymour Eriksson - Bengt Wärn Åke Falkunge - Michael Jungstedt 1NT N+1 7 120 11.0/43.0
Mikael Hök - Boo Lindblom Josef Jawitz - Ann-Christine Brask 1NT S+1 4 120 11.0/43.0
Annette Lindberg - Lennart Skargren Inger Spängs - Berit Quennerstedt 2 S= 8 110 8.0/46.0
Anders d´Aquino - Tor Simensen Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson 2 Ö-1 10 100 5.0/49.0
Berit Strandberg - Lars Strandberg Margaret Eriksson - Marianne Karta 2 Ö-1 E 100 5.0/49.0
Marianne Stockman - Ruth Mogård Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy 2 N= 7 90 2.0/52.0
Jan Olofsson - Alf Putzen Anita Deckel - Rune Strand 3NT N-1 Kn -100 0.0/54.0
Gill Norberg - Ulla Bohlin     - -/25.9