Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-08

Bricka 15

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.08

Syd giv
N-S i zon
EK109
D6
Ekn3
K863
D84
E75
KD942
E5
kn7
1092
8765
Dkn107
6532
Kkn843
10
942

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg Folke Ljungström - Bengt Nilsson 4 N+1 D 650 54.0/0.0
Josef Jawitz - Ann-Christine Brask Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy 3D V-3 K 500 51.0/3.0
Per Söderberg - Tomoko Hansen Birger Bogstag - Nils Wikstad 3D V-3 D 500 51.0/3.0
Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 2 N+2 8 170 46.0/8.0
Sidney Hage - Thure Söderberg Annika Nybom - Siv Önefäldt 2 N+2 D 170 46.0/8.0
Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson Margaret Eriksson - Marianne Karta 2 N+2 Kn 170 46.0/8.0
Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck Olle Fahlén - Lena Fahlén 2NT N+1 D 150 38.0/16.0
Seymour Eriksson - Bengt Wärn Johan Säfsten - Lars Nilsson 1NT V-3 E 150 38.0/16.0
Aado Joandi - Maarja Joandi Marianne Nilsson - Ulf Ohlin 2NT N+1 D 150 38.0/16.0
Tomas Clason - Roger Boström Anita Deckel - Rune Strand 2NT N+1 D 150 38.0/16.0
Barbara Lane - Nils Ahlén (SPA) Jolanta Abrigo - (SPA) Albert Sola 3 V-3 D 150 38.0/16.0
Solveig Willenhag - Ingegerd Sjögerud Kerstin Karlström - Lena Göransson 2 N+1 10 140 27.0/27.0
Lennart Jatéus - Lars Dahlin Peter Flodqvist - Bengt Lindholm 2 S+1 K 140 27.0/27.0
Thomas Holmgren - Cecilia von Scheven Fred Norling - Bertil Wahlström 2 S+1 K 140 27.0/27.0
Marianne Stockman - Ruth Mogård Mikael Hök - Boo Lindblom 2 N+1 D 140 27.0/27.0
Gill Norberg - Ulla Bohlin Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg 2 S+1 D 140 27.0/27.0
Anders Johansson - Ann-Margret Johansson Margret Edström - Christine Hargevik 2 S+1 K 140 27.0/27.0
Bo Haglund - Bo Andersson Bengt Lauthers - Inga Bud 2 N= D 110 20.0/34.0
Annette Lindberg - Lennart Skargren Björn Sörenstam - Thomas Berg 3 V-2 E 100 18.0/36.0
Isabel Grönwall - Hellis Sylwan Helga Lagergren - Hubert Thorson 1NT V-1 9 50 14.0/40.0
Jane Ellner - Barbro Larshagen Britt Nylén - Åsa Albihn 1NT V-1 9 50 14.0/40.0
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Berit Strandberg - Lars Strandberg 1NT V-1 6 50 14.0/40.0
Inger Spängs - Berit Quennerstedt Anders d´Aquino - Tor Simensen 1NT V= 6 -90 10.0/44.0
Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson Sigvard Carlefred - Per Skoglund 2 S-1 E -100 5.0/49.0
Gunvor Westerberg - Marita Erikson Åke Falkunge - Michael Jungstedt 3 N-1 6 -100 5.0/49.0
Jan Olofsson - Alf Putzen Waldemar Folbrycht - Karin Wallin 2NT N-1 8 -100 5.0/49.0
Lena Hammarberg - Cary Hammarberg Hans Jitelius - Jan Nordlund 2 S-1 K -100 5.0/49.0
Elsy Bergstedt - Florence Bodin Lars Thånell - Lars Ekenlöv 1NTRD V= K -560 0.0/54.0
Fredrik Alfredsson - Simon Bech     - 33.2/-