Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-08

Bricka 10

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.08

Öst giv
alla i zon
ED943
D108
4
8543
10762
kn6
E107
KD107
Kkn85
E42
kn3
Ekn96

K9753
KD98652
2

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Fredrik Alfredsson - Simon Bech Gill Norberg - Ulla Bohlin 4D Ö-2 K 500 54.0/0.0
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Annika Nybom - Siv Önefäldt 4 Ö-2 K 200 49.0/5.0
Berit Strandberg - Lars Strandberg Annette Lindberg - Lennart Skargren 4D Ö-1 2 200 49.0/5.0
Inger Spängs - Berit Quennerstedt Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy 4 Ö-2 K 200 49.0/5.0
Hans Jitelius - Jan Nordlund Anders Johansson - Ann-Margret Johansson 4D Ö-1 K 200 49.0/5.0
Barbara Lane - Nils Ahlén Anita Deckel - Rune Strand 3 S= K 110 43.0/11.0
Birger Bogstag - Nils Wikstad Lena Hammarberg - Cary Hammarberg 3 S= K 110 43.0/11.0
Isabel Grönwall - Hellis Sylwan Kerstin Karlström - Lena Göransson 3 Ö-1 2 100 37.0/17.0
Folke Ljungström - Bengt Nilsson Bengt Sjöborg - Jan-Ove Hed 4 Ö-1 K 100 37.0/17.0
Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson Mikael Hök - Boo Lindblom 4 Ö-1 K 100 37.0/17.0
Per Söderberg - Tomoko Hansen Margret Edström - Christine Hargevik 4 Ö-1 K 100 37.0/17.0
Sigvard Carlefred - Per Skoglund Lena Fürst-Rozkalns - Karin Falck 4 S-1 K -100 31.0/23.0
Britt Nylén - Åsa Albihn Fred Norling - Bertil Wahlström 4 S-1 K -100 31.0/23.0
Anders d´Aquino - Tor Simensen Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 4 Ö= K -130 28.0/26.0
Bo Haglund - Bo Andersson Solveig Willenhag - Ingegerd Sjögerud 2 V+1 4 -140 24.0/30.0
Lars Thånell - Lars Ekenlöv Jane Ellner - Barbro Larshagen 3 Ö= K -140 24.0/30.0
Björn Sörenstam - Thomas Berg Margaret Eriksson - Marianne Karta 3 Ö= K -140 24.0/30.0
Helga Lagergren - Hubert Thorson Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson 3D S-1 Kn -200 17.0/37.0
Seymour Eriksson - Bengt Wärn Gunvor Westerberg - Marita Erikson 5D S-1 Kn -200 17.0/37.0
Aado Joandi - Maarja Joandi Åke Falkunge - Michael Jungstedt 5D S-1 6 -200 17.0/37.0
Marianne Stockman - Ruth Mogård Josef Jawitz - Ann-Christine Brask 3 S-2 K -200 17.0/37.0
Sidney Hage - Thure Söderberg Waldemar Folbrycht - Karin Wallin 5D S-2 K -500 12.0/42.0
Marianne Nilsson - Ulf Ohlin Elsy Bergstedt - Florence Bodin 3NT Ö= K -600 9.0/45.0
Jan Olofsson - Alf Putzen Tomas Clason - Roger Boström 3NT Ö= K -600 9.0/45.0
Olle Fahlén - Lena Fahlén Peter Flodqvist - Bengt Lindholm 4 Ö= K -620 5.0/49.0
Lennart Jatéus - Lars Dahlin Bengt Lauthers - Inga Bud 4 Ö= K -620 5.0/49.0
Thomas Holmgren - Cecilia von Scheven Johan Säfsten - Lars Nilsson 3NT Ö+1 K -630 2.0/52.0
(SPA) Jolanta Abrigo - (SPA) Albert Sola Anders Spjuth - Nils-Erik Strömberg 5D N-7 Kn -2000 0.0/54.0
Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg     - 30.9/-