Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-01

Bricka 7

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.01

Syd giv
alla i zon
E973
5
K1097632
7
D106
963
ED54
kn92
Kkn5
KD102
kn8
E1043
842
Ekn874

KD865

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Deckel - Rune Strand Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 2 V-3 5 300 58/0
Marianne Nilsson - Ulf Ohlin Jan-Olof Hegethorn - Hans Bergman 3 N+1 E 170 56/2
Claes Ewerlöf - Thomas Ekbom Hans Jitelius - Jan Nordlund 2 N= K 110 51/7
Seymour Eriksson - Åke Lundkvist Elsy Bergstedt - Florence Bodin 3 N= Kn 110 51/7
Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3 N= 5 110 51/7
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Margaret Eriksson - Marianne Karta 3 N= 3 110 51/7
Ulf Östberg - Anne-Christine Carlsson Ulf Lindgren - Mona Hellingh 2NT V-1 3 100 45/13
Åke Jeverud - Arne Svensson Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson 2NT V-1 7 100 45/13
Lennart Jatéus - Lars Dahlin Barbro Wiberg - Inger Söderin 2 S-1 7 -100 38/20
Ulf Paulin - Alice Borin Olle Fahlén - Lena Fahlén 2 S-1 7 -100 38/20
Anders Spjuth - Lena Norlin Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah 3 N-1 E -100 38/20
Margareta Axner - Lena Fürst-Rozkalns Annette Lindberg - Birger Bogstag 2 N-1 K -100 38/20
Thomas Magnusson - Lars Ekenlöv Kerstin Håstad - Anders Söderstedt 3 N-1 E -100 38/20
Klas Änggård - Katarina Befrits Franciska Levy - Wiktor Raldow 1NTD V= 9 -180 32/26
Henning Tingvall - Claes Melin Marianne Stockman - Ruth Mogård 3 N-2 K -200 21/37
Bo Haglund - Bo Andersson Mikael Hök - Boo Lindblom 3 N-2 K -200 21/37
Birgitta Elding - Marita Erikson Gunvor Westerberg - Anita Bäckström 3 N-2 K -200 21/37
Marie-Louise Ek - Mona Tjulander Waldemar Folbrycht - Karin Wallin 2NT N-2 K -200 21/37
Barbara Lane - Nils Ahlén Siv Önefäldt - Ulla-Britt Edlund Dijkstra 2NT S-2 5 -200 21/37
Sten Rundin - Eva Belfrage Johan Säfsten - Lars Nilsson 2D N-1 Kn -200 21/37
Sigvard Carlefred - Anders Bodecker Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 3 S-2 6 -200 21/37
Britt Nylén - Åsa Albihn Bengt Rehnström - Bo Assarsson 3 N-2 K -200 21/37
Sidney Hage - Nils Wikstad Jan Larsson - Christer Koch 3 N-2 Kn -200 21/37
Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy 2 S-2 6 -200 21/37
Åke Falkunge - Michael Jungstedt Simon Ekenberg - Tomoko Hansen 3 N-3 K -300 8/50
Elsie Zinelli - Maj-Britt Bronstein Margareta Winell - Cecilia von Scheven 3 S-3 6 -300 8/50
Erling Ribbing - Carl Asklöf Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg 4 N-3 D -300 8/50
Margaretha Josefsson - Elizabeth Ekman Gunilla Seth - Martina Thornton 3NT N-4 4 -400 4/54
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Helga Lagergren - Thure Söderberg 3D N-2 10 -500 1/57
P-G Norlin - Nils-Erik Strömberg Peter Flodqvist - Fredrik Alfredsson 3D N-2 Kn -500 1/57