Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-01

Bricka 6

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.01

Öst giv
Ö-V i zon
K107
10872
D87632
ED953
ED4
K10
K64
8
Kkn3
E94
Ekn10852
kn642
965
kn5
D973

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mikael Hök - Boo Lindblom Birgitta Elding - Marita Erikson 6NT Ö-1 Kn 100 51/7
Jan-Olof Hegethorn - Hans Bergman Marianne Stockman - Ruth Mogård 6 Ö-1 5 100 51/7
Claes Ewerlöf - Thomas Ekbom Klas Änggård - Katarina Befrits 6 Ö-1 Kn 100 51/7
Seymour Eriksson - Åke Lundkvist Ulf Östberg - Anne-Christine Carlsson 6 Ö-1 9 100 51/7
Margaretha Josefsson - Elizabeth Ekman Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 6NT Ö-1 5 100 51/7
Sigvard Carlefred - Anders Bodecker Margareta Axner - Lena Fürst-Rozkalns 6NT V-1 8 100 51/7
Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg Bengt Rehnström - Bo Assarsson 6 Ö-1 9 100 51/7
Thomas Magnusson - Lars Ekenlöv Åke Jeverud - Arne Svensson 6 Ö-1 Kn 100 51/7
Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah Barbara Lane - Nils Ahlén 2 V+1 7 -140 42/16
Waldemar Folbrycht - Karin Wallin Margareta Winell - Cecilia von Scheven 3 V+3 Kn -170 40/18
Elsy Bergstedt - Florence Bodin Elsie Zinelli - Maj-Britt Bronstein 2NT V+2 2 -180 38/20
Lennart Jatéus - Lars Dahlin Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 5 Ö= Kn -600 32/26
Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson Helga Lagergren - Thure Söderberg 5 Ö= Kn -600 32/26
Olle Fahlén - Lena Fahlén Siv Önefäldt - Ulla-Britt Edlund Dijkstra 5 Ö= 5 -600 32/26
Peter Flodqvist - Fredrik Alfredsson Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 3NT Ö= Kn -600 32/26
Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy 3NT V= 2 -600 32/26
Johan Säfsten - Lars Nilsson Gunilla Seth - Martina Thornton 5 Ö+1 Kn -620 24/34
P-G Norlin - Nils-Erik Strömberg Sten Rundin - Eva Belfrage 5 Ö+1 Kn -620 24/34
Britt Nylén - Åsa Albihn Kerstin Håstad - Anders Söderstedt 5 V+1 Kn -620 24/34
Henning Tingvall - Claes Melin Hans Jitelius - Jan Nordlund 3NT V+2 7 -660 13/45
Franciska Levy - Wiktor Raldow Gunvor Westerberg - Anita Bäckström 3NT V+2 2 -660 13/45
Bo Haglund - Bo Andersson Marianne Nilsson - Ulf Ohlin 3NT Ö+2 Kn -660 13/45
Åke Falkunge - Michael Jungstedt Barbro Wiberg - Inger Söderin 3NT Ö+2 Kn -660 13/45
Ulf Lindgren - Mona Hellingh Simon Ekenberg - Tomoko Hansen 3NT V+2 6 -660 13/45
Anders Spjuth - Lena Norlin Anita Deckel - Rune Strand 3NT V+2 3 -660 13/45
Annette Lindberg - Birger Bogstag Margaret Eriksson - Marianne Karta 3NT Ö+2 9 -660 13/45
Jan Larsson - Christer Koch Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg 3NT V+2 7 -660 13/45
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3NT V+3 6 -690 2/56
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Ulf Paulin - Alice Borin 3NT Ö+3 Kn -690 2/56
Sidney Hage - Nils Wikstad Erling Ribbing - Carl Asklöf 3NT V+3 6 -690 2/56