Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-01

Bricka 4

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.01

Väst giv
alla i zon
EK76
ED97
E94
kn10
3
kn5
Kkn10862
8752
D10942
106432

K43
kn85
K8
D753
ED96

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Jatéus - Lars Dahlin Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 6NT S= 10 1440 58/0
Franciska Levy - Wiktor Raldow Gunvor Westerberg - Anita Bäckström 3NT N+3 2 690 50/8
Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah Barbara Lane - Nils Ahlén 5NT S+1 Kn 690 50/8
Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström Ulf Paulin - Alice Borin 3NT N+3 4 690 50/8
Margaretha Josefsson - Elizabeth Ekman Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 3NT S+3 6 690 50/8
Peter Flodqvist - Fredrik Alfredsson Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 3NT N+3 4 690 50/8
Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy 3NT S+3 10 690 50/8
Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg Bengt Rehnström - Bo Assarsson 4NT S+2 Kn 690 50/8
Henning Tingvall - Claes Melin Hans Jitelius - Jan Nordlund 3NT S+2 10 660 26/32
Mikael Hök - Boo Lindblom Birgitta Elding - Marita Erikson 3NT N+2 2 660 26/32
Jan-Olof Hegethorn - Hans Bergman Marianne Stockman - Ruth Mogård 3NT N+2 10 660 26/32
Bo Haglund - Bo Andersson Marianne Nilsson - Ulf Ohlin 3NT S+2 10 660 26/32
Claes Ewerlöf - Thomas Ekbom Klas Änggård - Katarina Befrits 3NT S+2 10 660 26/32
Åke Falkunge - Michael Jungstedt Barbro Wiberg - Inger Söderin 3NT S+2 2 660 26/32
Elsy Bergstedt - Florence Bodin Elsie Zinelli - Maj-Britt Bronstein 3NT N+2 9 660 26/32
Waldemar Folbrycht - Karin Wallin Margareta Winell - Cecilia von Scheven 3NT N+2 2 660 26/32
Ulf Lindgren - Mona Hellingh Simon Ekenberg - Tomoko Hansen 3NT S+2 Kn 660 26/32
Olle Fahlén - Lena Fahlén Siv Önefäldt - Ulla-Britt Edlund Dijkstra 3NT S+2 2 660 26/32
Annette Lindberg - Birger Bogstag Margaret Eriksson - Marianne Karta 3NT S+2 Kn 660 26/32
Johan Säfsten - Lars Nilsson Gunilla Seth - Martina Thornton 4NT N+1 2 660 26/32
P-G Norlin - Nils-Erik Strömberg Sten Rundin - Eva Belfrage 3NT S+2 6 660 26/32
Sigvard Carlefred - Anders Bodecker Margareta Axner - Lena Fürst-Rozkalns 3NT N+2 9 660 26/32
Jan Larsson - Christer Koch Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg 3NT N+2 9 660 26/32
Sidney Hage - Nils Wikstad Erling Ribbing - Carl Asklöf 3NT N+2 2 660 26/32
Thomas Magnusson - Lars Ekenlöv Åke Jeverud - Arne Svensson 3NT N+2 4 660 26/32
Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson Helga Lagergren - Thure Söderberg 3NT N+1 9 630 6/52
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 3NT N+1 4 630 6/52
Britt Nylén - Åsa Albihn Kerstin Håstad - Anders Söderstedt 3NT N+1 2 630 6/52
Seymour Eriksson - Åke Lundkvist Ulf Östberg - Anne-Christine Carlsson 6 N-2 3 -200 1/57
Anders Spjuth - Lena Norlin Anita Deckel - Rune Strand 6NT N-2 9 -200 1/57