Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-01

Bricka 16

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.01

Väst giv
Ö-V i zon
98
E62
EDkn1085
82
7
K10984
K743
kn95
D10652
D73
2
ED107
EKkn43
kn5
96
K643

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Henning Tingvall - Claes Melin Jan-Olof Hegethorn - Hans Bergman 1NT V-6 Kn 600 58/0
Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson Jan Larsson - Christer Koch 3D N= 3 470 56/2
Seymour Eriksson - Åke Lundkvist Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 3NT S+2 4 460 54/4
Hans Jitelius - Jan Nordlund Birgitta Elding - Marita Erikson 3NT S+1 7 430 50/8
Annette Lindberg - Birger Bogstag Peter Flodqvist - Fredrik Alfredsson 3NT S+1 4 430 50/8
Sidney Hage - Nils Wikstad Åke Jeverud - Arne Svensson 3NT S+1 7 430 50/8
Åke Falkunge - Michael Jungstedt Ulf Lindgren - Mona Hellingh 3NT N= 3 400 43/15
Olle Fahlén - Lena Fahlén Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah 2 Ö-4 9 400 43/15
Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson 5 N= 2 400 43/15
Kerstin Håstad - Anders Söderstedt Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg 3NT S= 8 400 43/15
Anita Deckel - Rune Strand Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström 1 Ö-2 9 200 38/20
Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski 2NT S+2 7 180 35/23
Margaretha Josefsson - Elizabeth Ekman Johan Säfsten - Lars Nilsson 2NT S+2 7 180 35/23
Ulf Östberg - Anne-Christine Carlsson Lennart Jatéus - Lars Dahlin 2NT S+1 7 150 32/26
Bo Haglund - Bo Andersson Klas Änggård - Katarina Befrits 3 N= 3 110 27/31
Marianne Stockman - Ruth Mogård Gunvor Westerberg - Anita Bäckström 2 S= 9 110 27/31
Barbro Wiberg - Inger Söderin Elsie Zinelli - Maj-Britt Bronstein 3 N= 3 110 27/31
Sten Rundin - Eva Belfrage Sigvard Carlefred - Anders Bodecker 3 N= 6 110 27/31
Erling Ribbing - Carl Asklöf Thomas Magnusson - Lars Ekenlöv 2 N= 3 90 22/36
Marianne Nilsson - Ulf Ohlin Claes Ewerlöf - Thomas Ekbom 3NT S-1 10 -50 14/44
Franciska Levy - Wiktor Raldow Mikael Hök - Boo Lindblom 3NT N-1 7 -50 14/44
Simon Ekenberg - Tomoko Hansen Margareta Winell - Cecilia von Scheven 3NT S-1 7 -50 14/44
Helga Lagergren - Thure Söderberg Barbara Lane - Nils Ahlén 3 N-1 6 -50 14/44
Anders Spjuth - Lena Norlin Ulf Paulin - Alice Borin 3 N-1 5 -50 14/44
Britt Nylén - Åsa Albihn Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg 5 N-1 7 -50 14/44
Bengt Rehnström - Bo Assarsson Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy 4 N-1 D -50 14/44
Waldemar Folbrycht - Karin Wallin Elsy Bergstedt - Florence Bodin 3NT S-2 4 -100 4/54
P-G Norlin - Nils-Erik Strömberg Margareta Axner - Lena Fürst-Rozkalns 4 S-2 9 -100 4/54
Gunilla Seth - Martina Thornton Margaret Eriksson - Marianne Karta 3NT S-2 4 -100 4/54
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Siv Önefäldt - Ulla-Britt Edlund Dijkstra 5 N-3 E -150 0/58