Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2015-06-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2015-06-01

Bricka 15

BK S:t Erik, Sverige 2015.06.01

Syd giv
N-S i zon
Ekn
Kkn106
D9654
kn2
D85
9852
EK1072
4
K1097
ED4
8
KD1063
6432
73
kn3
E9875

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Elding - Marita Erikson Klas Änggård - Katarina Befrits 4D V-2 E 300 58/0
Jan-Olof Hegethorn - Hans Bergman Hans Jitelius - Jan Nordlund 4 V-3 E 150 55/3
Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg Kerstin Håstad - Anders Söderstedt 3 V-3 6 150 55/3
Margareta Winell - Cecilia von Scheven Ulf Östberg - Anne-Christine Carlsson 2 V-1 Kn 50 49/9
Simon Ekenberg - Tomoko Hansen Elsy Bergstedt - Florence Bodin 3 V-1 4 50 49/9
Anders Spjuth - Lena Norlin Olle Fahlén - Lena Fahlén 2 V-1 Kn 50 49/9
Johan Säfsten - Lars Nilsson Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 2 Ö-1 Kn 50 49/9
Gunvor Westerberg - Anita Bäckström Marianne Nilsson - Ulf Ohlin 1 V= Kn -80 44/14
Bo Haglund - Bo Andersson Franciska Levy - Wiktor Raldow 1NT V= 5 -90 40/18
Barbara Lane - Nils Ahlén Ulf Paulin - Alice Borin 2 Ö= Kn -90 40/18
Margaretha Josefsson - Elizabeth Ekman Sigvard Carlefred - Anders Bodecker 2 Ö= Kn -90 40/18
Henning Tingvall - Claes Melin Claes Ewerlöf - Thomas Ekbom 1 S-1 E -100 35/23
Marianne Stockman - Ruth Mogård Mikael Hök - Boo Lindblom 1 N-1 K -100 35/23
Åke Falkunge - Michael Jungstedt Lennart Jatéus - Lars Dahlin 3 V= 4 -140 29/29
Lennart Eriksson - Birgitta Eriksson Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström 1 V+2 E -140 29/29
Eva Mörk - Elisabeth Sokolowski Helga Lagergren - Thure Söderberg 3 V= Kn -140 29/29
Margaret Eriksson - Marianne Karta Sten Rundin - Eva Belfrage 2 Ö+1 7 -140 29/29
Seymour Eriksson - Åke Lundkvist Waldemar Folbrycht - Karin Wallin 1NT Ö+2 7 -150 23/35
Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg Åke Jeverud - Arne Svensson 2NT Ö+1 7 -150 23/35
Siv Önefäldt - Ulla-Britt Edlund Dijkstra Anita Deckel - Rune Strand 2 N-3 K -300 20/38
Ulf Lindgren - Mona Hellingh Barbro Wiberg - Inger Söderin 1NT N-4 K -400 14/44
Elsie Zinelli - Maj-Britt Bronstein Marie-Louise Ek - Mona Tjulander 3NT Ö= 2 -400 14/44
Solveig Willenhag - Sigbritt Israelson Margareta Axner - Lena Fürst-Rozkalns 3NT V= 5 -400 14/44
Sidney Hage - Nils Wikstad Ulla-Britt Olsson - Björn Olsson 3NT V= 5 -400 14/44
Bengt Rehnström - Bo Assarsson Jan Larsson - Christer Koch 3NT V= 4 -400 14/44
Gunilla Seth - Martina Thornton Peter Flodqvist - Fredrik Alfredsson 4 V= Kn -420 8/50
P-G Norlin - Nils-Erik Strömberg Annette Lindberg - Birger Bogstag 3NT V+1 E -430 6/52
Maj-Lis Larsson - Börje Larsson Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah 1D N-2 K -500 3/55
Ellis Wohlner - Birgitta Noorzoy Erling Ribbing - Carl Asklöf 1D N-2 K -500 3/55
Britt Nylén - Åsa Albihn Thomas Magnusson - Lars Ekenlöv 3D N-4 K -1100 0/58