Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-04-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-04-01

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.01

Syd giv
alla i zon
E95
7
KD10754
D82
74
KD1083
E93
653
1032
E52
kn8
EK1074
KDkn86
kn964
62
kn9

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N39395
S39395
Ö94948
V94948
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Helene Carstam - Ragnar Carstam Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4D S= 6 790 42/0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 S+1 6 140 35/7
Junot Delcomyn - Bertil Hansson Mats Andersson - Claudia Sjöberg 2 S+1 E 140 35/7
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Agneta Johansson - Lars Svensson 2 S+1 K 140 35/7
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 S+1 6 140 35/7
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 S= K 140 35/7
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Anitha Lindgren - Marian Krook 3 S= 6 140 35/7
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Richard Korse - Olov Hägerfors 3 N+1 E 130 27/15
Lars Jarming - Monica Lannerud Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 N+2 K 130 27/15
Sanna Clementsson - Hans Mattsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 N= E 110 19/23
Ove Jönsson - Thore Lindström Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 N= E 110 19/23
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Mari Segerberg - Carin Millar 3 N= E 110 19/23
Christer Ekberg - Christina Niskanen Stig Unoson - Eva Olsberg 3 N= E 110 19/23
Anette Wald Gärdenfors - Susanne Levin Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 2 S+1 K 110 19/23
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Per Boberg - Kerstin Boberg 1 S+1 K 110 19/23
Britt Lindberg - Åke Lindström Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 Ö-1 6 100 11/31
Louise Grandinsson - Christina Leander Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 3 V-1 E 100 11/31
Mats Holm - Lena Jönsson Rutger Persson - Claes Nilsson 2 N= E 90 7/35
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ester Schneider - Dennis Alsensjö 2 N= E 90 7/35
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 2 S-1 3 -100 4/38
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 2 V= K -110 2/40
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg Karin Andrée - Agneta Dunemark 2 V+2 E -170 0/42