Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-04-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-04-01

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.01

Nord giv
N-S i zon
KD864
D73
E652
3
953
kn10
Kkn1098
1054
E107
EK8642
D3
ED
kn2
95
74
Kkn98762

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N72454
S72454
Ö59878
V59878
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Lars Svensson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 Ö-3 Kn 150 40/2
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT Ö-3 Kn 150 40/2
Ester Schneider - Dennis Alsensjö Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 Ö-3 2 150 40/2
Mats Holm - Lena Jönsson Helene Carstam - Ragnar Carstam 3 Ö-2 Kn 100 34/8
Junot Delcomyn - Bertil Hansson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 Ö-2 Kn 100 34/8
Lars Jarming - Monica Lannerud Anette Wald Gärdenfors - Susanne Levin 4 Ö-2 Kn 100 34/8
Anders Olsson - Sten Ahlgren Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 Ö-1 Kn 50 26/16
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 2 Ö-1 Kn 50 26/16
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT Ö-1 Kn 50 26/16
Lars G Svensson - Greger Jonsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 Ö-1 Kn 50 26/16
Stig Unoson - Eva Olsberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö-1 Kn 50 26/16
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Ove Jönsson - Thore Lindström 2 Ö= Kn -110 18/24
Mari Segerberg - Carin Millar Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 Ö= Kn -110 18/24
Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 2 Ö= Kn -110 18/24
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Per Boberg - Kerstin Boberg 2 Ö+1 Kn -140 12/30
Richard Korse - Olov Hägerfors Anitha Lindgren - Marian Krook 2 Ö+1 Kn -140 12/30
Karin Andrée - Agneta Dunemark Christer Ekberg - Christina Niskanen 2 Ö+1 2 -140 12/30
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 Ö+1 Kn -170 6/36
Rutger Persson - Claes Nilsson Britt Lindberg - Åke Lindström 3 Ö+1 2 -170 6/36
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3 Ö+1 Kn -170 6/36
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Sanna Clementsson - Hans Mattsson 2 N-3 E -300 2/40
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3D N-2 E -500 0/42