Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-04-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-04-01

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.01

Nord giv
N-S i zon
K75
KD87
KD73
D5
63
532
kn1082
10983
kn8
Ekn964
E9654
E
ED10942
10

Kkn7642

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N11561110
S1146117
Ö28613
V18613
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Bertil Hansson Rutger Persson - Claes Nilsson 5D N= E 850 42/0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 S+2 Kn 680 39/3
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Richard Korse - Olov Hägerfors 4 S+2 2 680 39/3
Mats Holm - Lena Jönsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 5 N= E 650 24/18
Britt Lindberg - Åke Lindström Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N+1 E 650 24/18
Mari Segerberg - Carin Millar Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 4 S+1 5 650 24/18
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 S+1 Kn 650 24/18
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Sanna Clementsson - Hans Mattsson 5 S= 2 650 24/18
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg Louise Grandinsson - Christina Leander 5 S= 3 650 24/18
Anitha Lindgren - Marian Krook Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 4 S+1 2 650 24/18
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Anette Wald Gärdenfors - Susanne Levin 4 S+1 2 650 24/18
Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 N= E 650 24/18
Lars Jarming - Monica Lannerud Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 N+1 Kn 650 24/18
Per Boberg - Kerstin Boberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N+1 E 650 24/18
Stig Unoson - Eva Olsberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 N= E 650 24/18
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 N+1 E 650 24/18
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 S= 10 620 9/33
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 S= Kn 620 9/33
Helene Carstam - Ragnar Carstam Agneta Johansson - Lars Svensson 3 S+2 5 200 6/36
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Mats Andersson - Claudia Sjöberg 6D S-1 10 -200 2/40
Ove Jönsson - Thore Lindström Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 4 N-2 E -200 2/40
Christer Ekberg - Christina Niskanen Ester Schneider - Dennis Alsensjö 6D S-1 2 -200 2/40