Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-04-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-04-01

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.01

Öst giv
ingen i zon
KDkn32
86
742
E103
E4
KD753
ED
D765
109
Ekn1042
10985
kn8
8765
9
Kkn63
K942

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N75385
S76395
Ö661048
V661048
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per Boberg - Kerstin Boberg Rolf Sjödahl - Ulla Öberg 5D V-1 K 100 42/0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Helene Carstam - Ragnar Carstam 4 N-1 E -50 39/3
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 N-1 Kn -50 39/3
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Stig Unoson - Eva Olsberg 4D N-1 E -100 36/6
Ester Schneider - Dennis Alsensjö Lars Jarming - Monica Lannerud 2 V+2 K -170 34/8
Lars G Svensson - Greger Jonsson Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3 V+2 K -200 32/10
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 4D N-2 E -300 30/12
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 V= K -420 19/23
Sanna Clementsson - Hans Mattsson Ove Jönsson - Thore Lindström 4 V= K -420 19/23
Agneta Johansson - Lars Svensson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 V= K -420 19/23
Britt Lindberg - Åke Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V= K -420 19/23
Mari Segerberg - Carin Millar Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 4 V= K -420 19/23
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Junot Delcomyn - Bertil Hansson 4 V= E -420 19/23
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Mats Holm - Lena Jönsson 4 V= K -420 19/23
Christer Ekberg - Christina Niskanen Anette Wald Gärdenfors - Susanne Levin 4 V= K -420 19/23
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 V= K -420 19/23
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V= K -420 19/23
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V+1 E -450 4/38
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö+1 4 -450 4/38
Sven Grahn - Wiveca Lindström Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V+1 2 -450 4/38
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Louise Grandinsson - Christina Leander 4 V+1 K -450 4/38
Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard Richard Korse - Olov Hägerfors 4 V+1 K -450 4/38