Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-04-01 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-04-01

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.01

Nord giv
ingen i zon
1098652
104
43
875
EKDkn3
E5
E972
94
4
kn963
D106
K10632
7
KD872
Kkn85
EDkn

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -400
 NT
N44664
S45664
Ö88779
V88778
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Mats Andersson - Claudia Sjöberg 5D Ö-3 K 500 42/0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 V-4 10 200 40/2
Sanna Clementsson - Hans Mattsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 V-3 10 150 37/5
Stig Unoson - Eva Olsberg Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 V-3 10 150 37/5
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 V-2 4 100 29/13
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Britt Lindberg - Åke Lindström 3 V-2 4 100 29/13
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3 V-2 10 100 29/13
Rolf Sjödahl - Ulla Öberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V-2 10 100 29/13
Sven Grahn - Wiveca Lindström Per Boberg - Kerstin Boberg 3 V-2 10 100 29/13
Louise Grandinsson - Christina Leander Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 V-2 10 100 29/13
Helene Carstam - Ragnar Carstam Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V-1 10 50 20/22
Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard Anette Wald Gärdenfors - Susanne Levin 2 V-1 10 50 20/22
Lars Jarming - Monica Lannerud Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö-1 Kn 50 20/22
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 S-1 E -50 15/27
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Agneta Johansson - Lars Svensson 3 S-1 E -50 15/27
Mats Holm - Lena Jönsson Ove Jönsson - Thore Lindström 2 S-2 E -100 11/31
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 3 S-2 E -100 11/31
Mari Segerberg - Carin Millar Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 V= 10 -110 8/34
Anitha Lindgren - Marian Krook Ester Schneider - Dennis Alsensjö 2NT Ö= 5 -120 6/36
Junot Delcomyn - Bertil Hansson Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 4D N-3 2 -500 2/40
Richard Korse - Olov Hägerfors Christer Ekberg - Christina Niskanen 4D N-3 2 -500 2/40
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Karin Andrée - Agneta Dunemark 4D S-3 E -500 2/40