Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
EKD1073
kn7
D7
1073
#
9
E84
Kkn10943
EK4
#
kn85
9632
82
9852
#
642
KD105
E65
Dkn6

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N76799
S868109
Ö57333
V57333
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Lars Becklén Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg 5D V-4 E 1100 52/0
Östen Svantesson - Klas Bellander Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT S+2 9 460 50/2
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Lars Jarming - Monica Lannerud 4 N= 9 420 46/6
Inga Derving - Ulla Nilborn Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 N= 9 420 46/6
Britt Lindberg - Åke Lindström Lisa Engström - Sonja Christensson 4 N= 9 420 46/6
Karin Andrée - Agneta Dunemark Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 4 V-3 K 300 42/10
Marianne Servin - Ulla Öberg Stig Unoson - Agneta Johansson 3 V-2 E 200 39/13
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 V-2 E 200 39/13
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 N= 8 140 33/19
Christer Thulin - Bengt Rickenstedt Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 N= 2 140 33/19
Jan Schneider - Ester Schneider Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N= 8 140 33/19
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 N= 8 140 33/19
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N-1 2 -50 19/33
Rutger Persson - Claes Nilsson Mona Andersson - Monica Almqvist 4 N-1 8 -50 19/33
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N-1 8 -50 19/33
Nina Nilsson - Jane Brändemar Peter Perulf - Sten Sjöström 4 N-1 8 -50 19/33
Ingrid Wallin - Ann Lange Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N-1 8 -50 19/33
Ove Jönsson - Thore Lindström Christer Ekberg - Max Elander 4 N-1 9 -50 19/33
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 N-1 8 -50 19/33
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 N-1 8 -50 19/33
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 N-1 8 -50 19/33
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Richard Korse - Olov Hägerfors 4 N-1 8 -50 19/33
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 N-2 8 -100 4/48
Jan Öhman - Monica Wester Anna-Carin Persson - Lena Jönsson 4D N-1 8 -100 4/48
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N-2 2 -100 4/48
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors 4D N-1 8 -100 4/48
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lotta Lundberg - Christina Niskanen 5 N-2 8 -100 4/48