Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Syd giv
alla i zon
#
Kkn542
9
K876
kn52
#
ED103
E842
D93
103
#
987
K1073
kn10
EK94
#
6
Dkn65
E542
D876

Optimalt kontrakt: 2 V= -110
 NT
N67556
S67556
Ö75877
V65877
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V-4 2 400 52/0
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Christer Thulin - Bengt Rickenstedt 4 V-3 9 300 49/3
Karin Andrée - Agneta Dunemark Lars Jarming - Monica Lannerud 3 V-3 9 300 49/3
Nina Nilsson - Jane Brändemar Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4D V-1 5 200 43/9
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V-2 9 200 43/9
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 Ö-2 6 200 43/9
Anna-Carin Persson - Lena Jönsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 V-2 4 200 43/9
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ingrid Wallin - Ann Lange 3 V-1 5 100 29/23
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Mats Andersson - Lars Becklén 3 Ö-1 6 100 29/23
Ove Jönsson - Thore Lindström Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 3 Ö-1 6 100 29/23
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Mona Andersson - Monica Almqvist 3 V-1 6 100 29/23
Lisa Engström - Sonja Christensson Jan Öhman - Monica Wester 4 V-1 4 100 29/23
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V-1 2 100 29/23
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 1 V-1 9 100 29/23
Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors Lars G Svensson - Greger Jonsson 3 V-1 7 100 29/23
Inga Derving - Ulla Nilborn Richard Korse - Olov Hägerfors 3 V-1 2 100 29/23
Britt Lindberg - Åke Lindström Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 Ö-1 6 100 29/23
Christer Ekberg - Max Elander Jan Schneider - Ester Schneider Pass   17/35
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Pass   17/35
Marianne Servin - Ulla Öberg Peter Perulf - Sten Sjöström 2 V= 2 -110 14/38
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V= 7 -140 6/46
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V= 2 -140 6/46
Anitha Lindgren - Marian Krook Stig Unoson - Agneta Johansson 3 V= 2 -140 6/46
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3 V= 5 -140 6/46
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 V= 2 -140 6/46
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 Ö= 5 -140 6/46
Östen Svantesson - Klas Bellander Nils Lindblad - Louise Grandinsson 3 V= 2 -140 6/46