Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
D876
94
93
KD542
#
1032
K107
ED742
96
#
K
EDkn863
kn1086
Ekn
#
Ekn954
52
K5
10873

Optimalt kontrakt: 6D S-4 -800
 NT
N71181
S71181
Ö5121258
V5121258
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Schneider - Ester Schneider Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 4 Ö-1 10 100 52/0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 S-3 K -150 50/2
Anitha Lindgren - Marian Krook Mona Andersson - Monica Almqvist 3 V+3 D -170 47/5
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 V+2 3 -170 47/5
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ingrid Wallin - Ann Lange 2 Ö+3 10 -200 43/9
Lars G Svensson - Greger Jonsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1 Ö+4 10 -200 43/9
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Sven Grahn - Wiveca Lindström 5D S-3 E -500 40/12
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Marianne Servin - Ulla Öberg 4 Ö= 7 -620 38/14
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö+1 7 -650 32/20
Rolf Bergström - Christer Löfgren Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 Ö+1 5 -650 32/20
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Lisa Engström - Sonja Christensson 4 Ö+1 E -650 32/20
Karin Andrée - Agneta Dunemark Birgitta Lindblad - Arne Månsson 4 Ö+1 8 -650 32/20
Inga Derving - Ulla Nilborn Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö+1 3 -650 32/20
Christer Ekberg - Max Elander Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 Ö+2 10 -680 13/39
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö+2 7 -680 13/39
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Stig Unoson - Agneta Johansson 4 Ö+2 E -680 13/39
Rutger Persson - Claes Nilsson Mats Andersson - Lars Becklén 4 Ö+2 3 -680 13/39
Peter Perulf - Sten Sjöström Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö+2 5 -680 13/39
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg 4 Ö+2 E -680 13/39
Ove Jönsson - Thore Lindström Christer Thulin - Bengt Rickenstedt 4 Ö+2 2 -680 13/39
Lars Jarming - Monica Lannerud Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö+2 7 -680 13/39
Anna-Carin Persson - Lena Jönsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö+2 5 -680 13/39
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 Ö+2 7 -680 13/39
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Nils Lindblad - Louise Grandinsson 4 Ö+2 E -680 13/39
Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors Richard Korse - Olov Hägerfors 4 Ö+2 E -680 13/39
Östen Svantesson - Klas Bellander Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 4 Ö+2 5 -680 13/39
Britt Lindberg - Åke Lindström Jan Öhman - Monica Wester 4 Ö+2 5 -680 13/39