Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
ED653
73
K83
ED9
#
7
kn1098
kn10652
652
#
kn8
EKD6
ED97
K84
#
K10942
542
4
kn1073

Optimalt kontrakt: 5D N-2 -300
 NT
N73294
S73294
Ö5101147
V5101147
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3D N= E 530 51/1
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Lars Jarming - Monica Lannerud 3D N= E 530 51/1
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N= E 140 40/12
Ingrid Wallin - Ann Lange Jan Schneider - Ester Schneider 2 N+1 K 140 40/12
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N= 8 140 40/12
Peter Perulf - Sten Sjöström Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N= E 140 40/12
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 N+1 E 140 40/12
Lisa Engström - Sonja Christensson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N+1 E 140 40/12
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 3 N= K 140 40/12
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Jan Öhman - Monica Wester 3 N= E 140 40/12
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N= E 140 40/12
Rolf Bergström - Christer Löfgren Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 5D V-1 E 100 30/22
Christer Thulin - Bengt Rickenstedt Marianne Servin - Ulla Öberg 1NT N= E 90 28/24
Stig Unoson - Agneta Johansson Christer Ekberg - Max Elander 4 V-1 E 50 26/26
Anders Olsson - Sten Ahlgren Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 N-1 E -50 22/30
Karin Andrée - Agneta Dunemark Richard Korse - Olov Hägerfors 4 N-1 E -50 22/30
Östen Svantesson - Klas Bellander Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 N-1 E -50 22/30
Anitha Lindgren - Marian Krook Mats Andersson - Lars Becklén 4D N-1 E -100 16/36
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lars G Svensson - Greger Jonsson 4D N-1 D -100 16/36
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Anna-Carin Persson - Lena Jönsson 4D N-1 E -100 16/36
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Mona Andersson - Monica Almqvist 4 V= 7 -130 9/43
Rutger Persson - Claes Nilsson Ove Jönsson - Thore Lindström 4 V= 7 -130 9/43
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Peter Moricz - Håkan Myrhagen 3 V+1 E -130 9/43
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Britt Lindberg - Åke Lindström 3 V+1 E -130 9/43
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors 4 V= E -420 4/48
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Inga Derving - Ulla Nilborn 4D Ö+1 4 -690 2/50
Nina Nilsson - Jane Brändemar Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NTD N-4 E -800 0/52