Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
10743

D9874
10875
#
K95
KD96
K532
D9
#
862
853
Ekn10
Ekn42
#
EDkn
Ekn10742
6
K63

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -400
 NT
N65654
S65664
Ö67759
V67759
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stig Unoson - Agneta Johansson 2 S= D 110 51/1
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Inga Derving - Ulla Nilborn 1 S+1 3 110 51/1
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 Ö-2 6 100 48/4
Mats Andersson - Lars Becklén Marianne Servin - Ulla Öberg 1 S= 3 80 45/7
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1 S= 9 80 45/7
Christer Ekberg - Max Elander Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 S-1 D -100 32/20
Anitha Lindgren - Marian Krook Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1 S-1 3 -100 32/20
Nina Nilsson - Jane Brändemar Christer Thulin - Bengt Rickenstedt 2 S-1 D -100 32/20
Peter Perulf - Sten Sjöström Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 S-1 D -100 32/20
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Ove Jönsson - Thore Lindström 1 S-1 D -100 32/20
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S-1 D -100 32/20
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 S-1 D -100 32/20
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Rolf Bergström - Christer Löfgren 1 S-1 2 -100 32/20
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Richard Korse - Olov Hägerfors 1 S-1 2 -100 32/20
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S-1 D -100 32/20
Britt Lindberg - Åke Lindström Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 S-1 D -100 32/20
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Jan Öhman - Monica Wester 2 Ö= E -110 20/32
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT Ö+1 Kn -120 18/34
Anna-Carin Persson - Lena Jönsson Lotta Lundberg - Christina Niskanen 2NT V+1 7 -150 16/36
Mona Andersson - Monica Almqvist Anders Olsson - Sten Ahlgren 2NT V+2 7 -180 14/38
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Jan Schneider - Ester Schneider 2 S-2 2 -200 7/45
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Ingrid Wallin - Ann Lange 2 S-2 D -200 7/45
Lisa Engström - Sonja Christensson Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors 1 S-2 2 -200 7/45
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2 S-2 D -200 7/45
Lars G Svensson - Greger Jonsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1 S-2 5 -200 7/45
Östen Svantesson - Klas Bellander Lars Jarming - Monica Lannerud 2 S-2 D -200 7/45
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3D S-3 D -800 0/52