Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
1062
E763
kn6
D982
#
Kkn975
42
ED87
E4
#
84
KD98
K954
K105
#
ED3
kn105
1032
kn763

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N52322
S52322
Ö81191110
V81191110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lotta Lundberg - Christina Niskanen Birgitta Lindblad - Arne Månsson 5 Ö-2 6 200 52/0
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Peter Perulf - Sten Sjöström 3NT Ö-1 3 100 46/6
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT Ö-1 3 100 46/6
Jan Öhman - Monica Wester Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT V-1 8 100 46/6
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Lisa Engström - Sonja Christensson 4 V-1 2 100 46/6
Östen Svantesson - Klas Bellander Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö-1 6 100 46/6
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg 3 V= 8 -110 40/12
Marianne Servin - Ulla Öberg Ove Jönsson - Thore Lindström 2NT Ö= 3 -120 38/14
Lars G Svensson - Greger Jonsson Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 3 Ö+1 Kn -130 35/17
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 Ö= Kn -130 35/17
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Christer Thulin - Bengt Rickenstedt 3 V+2 E -150 29/23
Rutger Persson - Claes Nilsson Ingrid Wallin - Ann Lange 4 V+1 8 -150 29/23
Mona Andersson - Monica Almqvist Christer Ekberg - Max Elander 3 Ö+2 Kn -150 29/23
Inga Derving - Ulla Nilborn Sven Grahn - Wiveca Lindström 2NT Ö+1 Kn -150 29/23
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2NT Ö+2 3 -180 24/28
Britt Lindberg - Åke Lindström Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2NT Ö+3 Kn -210 22/30
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 5 Ö= Kn -600 19/33
Anders Olsson - Sten Ahlgren Mats Andersson - Lars Becklén 3NT Ö= Kn -600 19/33
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Jan Schneider - Ester Schneider 4 V= E -620 16/36
Stig Unoson - Agneta Johansson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT Ö+1 3 -630 12/40
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT Ö+1 3 -630 12/40
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö+1 3 -630 12/40
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors 4 Ö+1 E -650 7/45
Richard Korse - Olov Hägerfors Anna-Carin Persson - Lena Jönsson 4 V+1 Kn -650 7/45
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT Ö+2 3 -660 2/50
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Lars Jarming - Monica Lannerud 3NT Ö+2 5 -660 2/50
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT Ö+2 7 -660 2/50