Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
kn
E10952
63
KDkn72
#
E63
D86
D1094
1063
#
KD10952
73
EK7
94
#
874
Kkn4
kn852
E85

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 100
 NT
N1031033
S1031033
Ö38393
V38393
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anna-Carin Persson - Lena Jönsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 N= E 420 52/0
Östen Svantesson - Klas Bellander Jan Öhman - Monica Wester 5D Ö-2 4 300 50/2
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Mona Andersson - Monica Almqvist 4 Ö-1 K 50 41/11
Anders Olsson - Sten Ahlgren Christer Thulin - Bengt Rickenstedt 3 Ö-1 4 50 41/11
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3 Ö-1 E 50 41/11
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 Ö-1 4 50 41/11
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö-1 K 50 41/11
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö-1 K 50 41/11
Richard Korse - Olov Hägerfors Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 4 Ö-1 4 50 41/11
Britt Lindberg - Åke Lindström Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 4 Ö-1 K 50 41/11
Lisa Engström - Sonja Christensson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 N-1 E -50 32/20
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ingrid Wallin - Ann Lange 5 N-2 E -100 27/25
Peter Perulf - Sten Sjöström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 N-2 E -100 27/25
Lars Jarming - Monica Lannerud Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 4 N-2 E -100 27/25
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N-2 K -100 27/25
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Stig Unoson - Agneta Johansson 2 Ö+1 5 -140 19/33
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Rutger Persson - Claes Nilsson 2 Ö+1 E -140 19/33
Jan Schneider - Ester Schneider Anitha Lindgren - Marian Krook 2 Ö+1 4 -140 19/33
Inga Derving - Ulla Nilborn Birgitta Lindblad - Arne Månsson 3 Ö= K -140 19/33
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 Ö+1 E -170 11/41
Marianne Servin - Ulla Öberg Peter Moricz - Håkan Myrhagen 2 Ö+2 5 -170 11/41
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Christer Ekberg - Max Elander 3 Ö+1 4 -170 11/41
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 Ö+2 4 -170 11/41
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Mats Andersson - Lars Becklén 4 Ö= 5 -420 3/49
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö= K -420 3/49
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ove Jönsson - Thore Lindström 4 Ö= 8 -420 3/49
Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö= 4 -420 3/49