Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
E1085
K1062
1053
84
#
Dkn9
975
KD8
KDkn6
#
K3
kn3
kn942
97532
#
7642
ED84
E76
E10

Optimalt kontrakt: 3D Ö-1 100
 NT
N56887
S56887
Ö87556
V87556
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 S+2 K 170 52/0
Ingrid Wallin - Ann Lange Anitha Lindgren - Marian Krook 2 S+1 K 140 47/5
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Peter Perulf - Sten Sjöström 2 S+1 K 140 47/5
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 S+1 Kn 140 47/5
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Östen Svantesson - Klas Bellander 1 S+2 K 140 47/5
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Anna-Carin Persson - Lena Jönsson 1NT N+1 Kn 120 42/10
Christer Ekberg - Max Elander Mats Andersson - Lars Becklén 2 S= K 110 28/24
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ove Jönsson - Thore Lindström 2 S= Kn 110 28/24
Marianne Servin - Ulla Öberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 S= K 110 28/24
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Mona Andersson - Monica Almqvist 2 S= K 110 28/24
Anders Olsson - Sten Ahlgren Jan Schneider - Ester Schneider 2 S= K 110 28/24
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Nina Nilsson - Jane Brändemar 2 S= 6 110 28/24
Jan Öhman - Monica Wester Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 S= K 110 28/24
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 2 S= D 110 28/24
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S= K 110 28/24
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Lotta Lundberg - Christina Niskanen 2 S= K 110 28/24
Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors Nils Lindblad - Louise Grandinsson 2 S= K 110 28/24
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 S= K 110 28/24
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars Jarming - Monica Lannerud 2 S= K 110 28/24
Rutger Persson - Claes Nilsson Stig Unoson - Agneta Johansson 4 Ö-2 2 100 14/38
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Richard Korse - Olov Hägerfors 1NT V-1 2 50 12/40
Lisa Engström - Sonja Christensson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 S-1 K -50 9/43
Lars G Svensson - Greger Jonsson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 2 S-1 K -50 9/43
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 1NT V= 5 -90 5/47
Inga Derving - Ulla Nilborn Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 Ö= 2 -90 5/47
Christer Thulin - Bengt Rickenstedt Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 S-2 K -100 1/51
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 S-2 K -100 1/51