Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
75
105
K86
EKDkn104
#
10432
73
D
987632
#
EK96
KDkn8
9752
5
#
Dkn8
E9642
Ekn1043

Optimalt kontrakt: 5NT N= 660
 NT
N9108611
S9108611
Ö33572
V32472
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Mats Andersson - Lars Becklén 3D S+2 D 1070 52/0
Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT N+3 6 690 50/2
Lars Jarming - Monica Lannerud Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT S+2 2 660 44/8
Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors Inga Derving - Ulla Nilborn 3NT S+2 10 660 44/8
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Richard Korse - Olov Hägerfors 3NT S+2 7 660 44/8
Sven Grahn - Wiveca Lindström Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT N+2 K 660 44/8
Britt Lindberg - Åke Lindström Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT S+2 2 660 44/8
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S+1 6 630 36/16
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan Öhman - Monica Wester 3NT S+1 4 630 36/16
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT N+1 E 630 36/16
Christer Ekberg - Max Elander Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT S= 7 600 31/21
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Mona Andersson - Monica Almqvist 5 S= 3 600 31/21
Jan Schneider - Ester Schneider Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 Ö-4 E 200 28/24
Christer Thulin - Bengt Rickenstedt Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 2NT S= 3 120 26/26
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ove Jönsson - Thore Lindström 3 S= 3 110 22/30
Nina Nilsson - Jane Brändemar Stig Unoson - Agneta Johansson 3 S= 10 110 22/30
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anitha Lindgren - Marian Krook 2 S+1 4 110 22/30
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3 V-2 K 100 18/34
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ingrid Wallin - Ann Lange 2 S-1 2 -100 12/40
Rutger Persson - Claes Nilsson Peter Perulf - Sten Sjöström 4 N-1 E -100 12/40
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 N-1 E -100 12/40
Lars G Svensson - Greger Jonsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 S-1 3 -100 12/40
Östen Svantesson - Klas Bellander Rolf Sjödahl - Alf Pihl 5 N-1 E -100 12/40
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 5 S-2 3 -200 5/47
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Anna-Carin Persson - Lena Jönsson 4D S-1 9 -200 5/47
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3NT N-3 E -300 2/50
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 4D S-2 2 -500 0/52