Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-15

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.15

? ?
Öst giv
alla i zon
#
E63
873
742
kn853
#
Kkn5
Kkn1092
D109
D10
#
98
E4
EK85
EK742
#
D10742
D65
kn63
96

Optimalt kontrakt: 6NT Ö= -1440
 NT
N10040
S10040
Ö121212912
V121212912
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Mona Andersson - Monica Almqvist 6NT V-3 7 300 52/0
Inga Derving - Ulla Nilborn Rolf Sjödahl - Alf Pihl 5 V-1 2 100 50/2
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT V+1 7 -630 46/6
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT V+1 3 -630 46/6
Östen Svantesson - Klas Bellander Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT V+1 3 -630 46/6
Nina Nilsson - Jane Brändemar Peter Perulf - Sten Sjöström 4 Ö+1 10 -650 42/10
Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT V+2 7 -660 36/16
Mats Andersson - Lars Becklén Glenn Ljungqvist - Gunnel Sjöberg 3NT Ö+2 2 -660 36/16
Jan Schneider - Ester Schneider Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT V+2 3 -660 36/16
Jan Öhman - Monica Wester Anna-Carin Persson - Lena Jönsson 3NT V+2 8 -660 36/16
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT V+2 3 -660 36/16
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT V+3 3 -690 23/29
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V+3 3 -690 23/29
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT V+3 3 -690 23/29
Nils Lindblad - Louise Grandinsson Lars Jarming - Monica Lannerud 3NT Ö+3 4 -690 23/29
Karin Andrée - Agneta Dunemark Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3NT V+3 3 -690 23/29
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Richard Korse - Olov Hägerfors 3NT Ö+3 7 -690 23/29
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lotta Lundberg - Christina Niskanen 3NT V+3 3 -690 23/29
Britt Lindberg - Åke Lindström Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT V+3 3 -690 23/29
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Peter Moricz - Håkan Myrhagen 3NT V+4 3 -720 9/43
Marianne Servin - Ulla Öberg Stig Unoson - Agneta Johansson 3NT V+4 3 -720 9/43
Christer Thulin - Bengt Rickenstedt Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT V+4 3 -720 9/43
Ove Jönsson - Thore Lindström Christer Ekberg - Max Elander 3NT Ö+4 2 -720 9/43
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Susanne Levin - Anette Wald Gärdenfors 3NT V+4 3 -720 9/43
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT V+4 3 -720 9/43
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 6NT Ö= 6 -1440 2/50
Ingrid Wallin - Ann Lange Anders Olsson - Sten Ahlgren 6NT Ö+1 4 -1470 0/52