Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-03-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-03-25

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.03.25

Öst giv
Ö-V i zon

ED1098
K92
ED976
Ekn1095
763
7
K532
8743
Kkn4
E10653
8
KD62
52
Dkn84
kn104

Optimalt kontrakt: 3NTD S-1 -100
 NT
N98948
S98948
Ö35493
V35494
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Ljung - Gun Bellander Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 3NT S+2 E 460 38.0/0.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT N+1 6 430 35.0/3.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Rolf Sjödahl - Magnus Friberg 3NT S+1 Kn 430 35.0/3.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Mats Andersson - Hélene Hommerberg Messing 3NT S= Kn 400 28.0/10.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT S= Kn 400 28.0/10.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mona Andersson - Birgitta Forsström 3NT N= 3 400 28.0/10.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT S= 9 400 28.0/10.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Sven Persson - Bengt Hesselbom 3NT S= 3 400 28.0/10.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 2NT S+1 2 150 21.0/17.0
Karin Andrée - Inger Steiner Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2NT N+1 3 150 21.0/17.0
Björn Nilsén - Irene Nilsén Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 N= 8 140 17.0/21.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Pyttsi Flodqvist - Marek Wertheim 2 N+1 3 140 17.0/21.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2NT S= Kn 120 14.0/24.0
Ove Jönsson - Thore Lindström Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 N= 8 110 12.0/26.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT S-1 5 -50 9.0/29.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lotta Lundberg - Christer Ekberg 3NT S-1 Kn -50 9.0/29.0
Yvonne Tolf - Ulla Hellqvist Louise Grandinsson - Nils Lindblad 3NT N-2 5 -100 5.0/33.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT N-2 3 -100 5.0/33.0
Stig Unoson - Eva Olsberg Anita Olofsson - Monica Wester 3NT S-4 7 -200 2.0/36.0
Mari Segerberg - Nina Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3D V= E -730 0.0/38.0
Anders Dahlsson - Agneta Dunemark     - -/18.4