Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.08

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
654
Ekn875
D84
K7
#
97
K6
Ekn96
EDkn52
#
D832
10942
K2
863
#
EKkn10
D3
10753
1094

Optimalt kontrakt: 3D V-1 100
 NT
N57877
S57777
Ö86556
V86556
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 V-4 4 200 48/0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Björn Nilsén - Irene Nilsén 1NT S+1 2 120 46/2
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 2 N= 8 110 41/7
Jane Brändemar - Nina Nilsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1 N+1 3 110 41/7
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 N= K 110 41/7
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 2 S= E 110 41/7
Inga Derving - Ulla Nilborn Henrik Swensson - Rogert Dalgart 2 V-2 7 100 33/15
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Sonja Christensson - Tommy Lööf 2 V-2 4 100 33/15
Lars G Svensson - Greger Jonsson Christina Kronlund - Thomas Ålander 3NT V-2 2 100 33/15
Rutger Persson - Claes Nilsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 Ö-2 6 100 33/15
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö-1 E 50 27/21
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V-1 4 50 27/21
Carin Millar - Bodil Mörnstad Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel 2 N-1 8 -50 21/27
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Agneta Johansson - Lars Svensson 2 S-1 6 -50 21/27
Erwin Wilhelm - Jan Öhman Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N-1 8 -50 21/27
Ove Jönsson - Thore Lindström Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 N-1 3 -50 21/27
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Christer Ekberg - Christina Niskanen 1NT V= 7 -90 16/32
Ulla Borgström - Monica Wester Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 V= 6 -110 10/38
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Karin Sjögren - Louise Nordlindh 1 V+2 E -110 10/38
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Östen Svantesson - Britt-Marie Arvebratt 3 V= E -110 10/38
Åke Lindström - Britt Lindberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 1 Ö+2 6 -110 10/38
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V= E -110 10/38
Marianne Servin - Ulla Öberg Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2NT Ö= E -120 3/45
Lars Jarming - Monica Lannerud Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 1NT V+1 7 -120 3/45
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Mona Andersson - Monica Almqvist 1 V+3 E -130 0/48