Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.08

? ?
Väst giv
alla i zon
#
K
82
EDkn9632
643
#
D7
KDkn65
7
EDkn82
#
E643
1073
K54
K105
#
kn109852
E94
108
97

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N27262
S27262
Ö11510710
V11510710
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Lars Svensson Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 3 N= E 110 44/4
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3 N= E 110 44/4
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 N= 10 110 44/4
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N= 5 110 44/4
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3 N= 5 110 44/4
Ove Jönsson - Thore Lindström Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N-1 K -100 38/10
Sonja Christensson - Tommy Lööf Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V+1 K -170 36/12
Erwin Wilhelm - Jan Öhman Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 V+2 K -200 33/15
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Lars Jarming - Monica Lannerud 3D N-1 3 -200 33/15
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 N-3 3 -300 30/18
Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel Jan Ahlkvist - Ulla Linse 4 V= K -620 26/22
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Åke Lindström - Britt Lindberg 4 V= K -620 26/22
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Christina Kronlund - Thomas Ålander 4 V= 2 -620 26/22
Inga Derving - Ulla Nilborn Björn Nilsén - Irene Nilsén 4 V+1 K -650 11/37
Göran Nyqvist - Peter Perulf Mona Andersson - Monica Almqvist 4 V+1 E -650 11/37
Marianne Servin - Ulla Öberg Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 4 V+1 E -650 11/37
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 V+1 E -650 11/37
Jane Brändemar - Nina Nilsson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 V+1 E -650 11/37
Christer Ekberg - Christina Niskanen Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 V+1 E -650 11/37
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V+1 K -650 11/37
Carin Millar - Bodil Mörnstad Ulla Borgström - Monica Wester 4 V+1 E -650 11/37
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Östen Svantesson - Britt-Marie Arvebratt 4 V+1 9 -650 11/37
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 V+1 K -650 11/37
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V+1 K -650 11/37
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 V+1 E -650 11/37