Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.08

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
94
K9654
1092
875
#
87652
7
kn
Kkn6432
#
Dkn10
Dkn83
E853
ED
#
EK3
E102
KD764
109

Optimalt kontrakt: 5D S-2 -300
 NT
N39836
S39836
Ö944107
V944107
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Christina Kronlund - Thomas Ålander 4 V-3 9 300 48/0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Mona Andersson - Monica Almqvist 2 S+2 Kn 170 46/2
Agneta Johansson - Lars Svensson Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 2 S+1 4 140 41/7
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 S+1 Kn 140 41/7
Erwin Wilhelm - Jan Öhman Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 S+1 Kn 140 41/7
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Åke Lindström - Britt Lindberg 2 S+1 Kn 140 41/7
Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel Jan Ahlkvist - Ulla Linse 1NT S+1 8 120 35/13
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Barbro Söderberg - Birgit Andersson 1NT S+1 4 120 35/13
Marianne Servin - Ulla Öberg Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 2 S= Kn 110 28/20
Christer Ekberg - Christina Niskanen Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2 S= 8 110 28/20
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 N= E 110 28/20
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 S+1 7 110 28/20
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S= Kn 110 28/20
Jane Brändemar - Nina Nilsson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 1NT S= 2 90 21/27
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 1NT S= 4 90 21/27
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3 N-1 D -50 13/35
Carin Millar - Bodil Mörnstad Ulla Borgström - Monica Wester 2 S-1 Kn -50 13/35
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Östen Svantesson - Britt-Marie Arvebratt 2 S-1 Kn -50 13/35
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT S-1 8 -50 13/35
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Lars Jarming - Monica Lannerud 1NT S-1 4 -50 13/35
Sonja Christensson - Tommy Lööf Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT S-1 4 -50 13/35
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT S-2 7 -100 6/42
Ove Jönsson - Thore Lindström Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 Ö= 10 -110 4/44
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Stig Unoson - Ulf Schjånberg 1NT Ö+1 2 -120 2/46
Inga Derving - Ulla Nilborn Björn Nilsén - Irene Nilsén 1NT S-3 4 -150 0/48