Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.08

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
9
kn62
8532
D10963
#
632
ED105
D1064
42
#
Dkn108
973
Ekn9
Kkn5
#
EK754
K84
K7
E87

Optimalt kontrakt: 3NTD Ö-1 100
 NT
N96565
S86565
Ö47778
V47767
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 V-3 9 150 48/0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 1NT S+1 5 120 46/2
Jane Brändemar - Nina Nilsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2 V-2 9 100 40/8
Björn Nilsén - Irene Nilsén Henrik Swensson - Rogert Dalgart 1NT V-2 6 100 40/8
Christina Kronlund - Thomas Ålander Ove Jönsson - Thore Lindström 3 V-2 3 100 40/8
Östen Svantesson - Britt-Marie Arvebratt Sonja Christensson - Tommy Lööf 3 Ö-2 E 100 40/8
Lars G Svensson - Greger Jonsson Åke Lindström - Britt Lindberg 2 V-2 9 100 40/8
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Marianne Servin - Ulla Öberg 1NT V-1 3 50 31/17
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 2 V-1 9 50 31/17
Erwin Wilhelm - Jan Öhman Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1NT V-1 6 50 31/17
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 Ö-1 E 50 31/17
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Carin Millar - Bodil Mörnstad 1NT S-1 2 -50 23/25
Christer Ekberg - Christina Niskanen Inga Derving - Ulla Nilborn 1NT S-1 5 -50 23/25
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Agneta Johansson - Lars Svensson 1NT S-1 6 -50 23/25
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT S-1 6 -50 23/25
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 1NT S-2 6 -100 14/34
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 1NTD S-1 2 -100 14/34
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT S-2 2 -100 14/34
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 1NT S-2 3 -100 14/34
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 3 S-2 2 -100 14/34
Ulla Borgström - Monica Wester Jan Ahlkvist - Ulla Linse 1NT V+1 6 -120 6/42
Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel Mona Andersson - Monica Almqvist 1NT V+1 3 -120 6/42
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Gunilla Ljung - Gun Bellander 1NT Ö+1 7 -120 6/42
Göran Nyqvist - Peter Perulf Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2NT S-3 6 -150 1/47
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lars Jarming - Monica Lannerud 2 S-3 3 -150 1/47