Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.08

? ?
Väst giv
alla i zon
#
kn742
98743
D5
96
#
EK105
65
E96
KDkn2
#
83
EDkn
K1032
7543
#
D96
K102
kn874
E108

Optimalt kontrakt: 3NT V= -600
 NT
N23543
S23543
Ö1010799
V109799
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 6D V-2 9 500 48/0
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT V-2 2 200 46/2
Christer Ekberg - Christina Niskanen Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 3NT V-1 3 100 44/4
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 2NT V+1 3 -150 40/8
Marianne Servin - Ulla Öberg Carin Millar - Bodil Mörnstad 2NT V+1 4 -150 40/8
Mona Andersson - Monica Almqvist Ulla Borgström - Monica Wester 3 Ö+2 E -150 40/8
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT V= 7 -600 25/23
Agneta Johansson - Lars Svensson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT V= 4 -600 25/23
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Inga Derving - Ulla Nilborn 3NT V= 9 -600 25/23
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT V= 9 -600 25/23
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT V= 9 -600 25/23
Åke Lindström - Britt Lindberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT V= 2 -600 25/23
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Ove Jönsson - Thore Lindström 3NT V= 9 -600 25/23
Christina Kronlund - Thomas Ålander Östen Svantesson - Britt-Marie Arvebratt 5 V= 5 -600 25/23
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT V= 3 -600 25/23
Erwin Wilhelm - Jan Öhman Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT V= 9 -600 25/23
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT V= 7 -600 25/23
Sven Grahn - Wiveca Lindström Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT V= 3 -600 25/23
Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3NT V+1 9 -630 6/42
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3NT V+1 7 -630 6/42
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT V+1 4 -630 6/42
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Henrik Swensson - Rogert Dalgart 3NT V+1 4 -630 6/42
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö+1 7 -630 6/42
Lars G Svensson - Greger Jonsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT V+1 4 -630 6/42
Lars Jarming - Monica Lannerud Sonja Christensson - Tommy Lööf 3NT V+1 2 -630 6/42