Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.08

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
10932
Kkn7
E5
KD102
#
EKkn7
643
K102
Ekn4
#
6
ED105
Dkn983
876
#
D854
982
764
953

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -980
 NT
N41131
S31131
Ö9121289
V91212911
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan Ahlkvist - Ulla Linse 5 Ö-1 3 50 48/0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Carin Millar - Bodil Mörnstad 3 Ö= 3 -110 45/3
Lars Jarming - Monica Lannerud Ove Jönsson - Thore Lindström 2 Ö+1 5 -110 45/3
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 Ö+1 8 -130 42/6
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Inga Derving - Ulla Nilborn 2NT V+1 2 -150 37/11
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 N-3 D -150 37/11
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Christina Kronlund - Thomas Ålander 2NT V+1 K -150 37/11
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 1NT V+2 K -150 37/11
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Gunilla Ljung - Gun Bellander 2NT V+2 2 -180 30/18
Rolf Bergström - Christer Löfgren Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 2NT V+2 10 -180 30/18
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Lars G Svensson - Greger Jonsson 2NT V+2 2 -180 30/18
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 1NT S-4 E -200 26/22
Åke Lindström - Britt Lindberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT V+3 K -210 23/25
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2NT V+3 K -210 23/25
Göran Nyqvist - Peter Perulf Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3NT V= K -400 17/31
Jane Brändemar - Nina Nilsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT V= D -400 17/31
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V= K -400 17/31
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Mona Andersson - Monica Almqvist 3NT Ö= 3 -400 17/31
Ulla Borgström - Monica Wester Christer Ekberg - Christina Niskanen 3NT V+1 E -430 10/38
Erwin Wilhelm - Jan Öhman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT V+1 K -430 10/38
Sonja Christensson - Tommy Lööf Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3NT V+1 K -430 10/38
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 3NT V+2 2 -460 6/42
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Östen Svantesson - Britt-Marie Arvebratt 4 Ö+2 8 -480 4/44
Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT V+3 10 -490 1/47
Agneta Johansson - Lars Svensson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT V+3 2 -490 1/47