Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.08

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
D1086
Dkn93
kn1084
kn
#
42
765
E63
97432
#
E53
K102
752
KD105
#
Kkn97
E84
KD9
E86

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N699107
S699107
Ö74436
V74436
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Lars Svensson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 4 N+1 K 450 47/1
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 S+1 E 450 47/1
Carin Millar - Bodil Mörnstad Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 S= 4 420 44/4
Göran Nyqvist - Peter Perulf Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 3 S+2 3 200 39/9
Ulla Borgström - Monica Wester Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2 S+3 4 200 39/9
Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 S+2 2 200 39/9
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 S+3 2 200 39/9
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Christer Ekberg - Christina Niskanen 2 S+2 3 170 33/15
Östen Svantesson - Britt-Marie Arvebratt Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 2 S+2 2 170 33/15
Åke Lindström - Britt Lindberg Sonja Christensson - Tommy Lööf 1NT S+2 9 150 30/18
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Jan Ahlkvist - Ulla Linse 2 N+1 K 140 25/23
Björn Nilsén - Irene Nilsén Marianne Servin - Ulla Öberg 2 S+1 4 140 25/23
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 S+1 7 140 25/23
Lars Jarming - Monica Lannerud Rutger Persson - Claes Nilsson 2 N+1 K 140 25/23
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Henrik Swensson - Rogert Dalgart 1NT S= 9 90 14/34
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Mona Andersson - Monica Almqvist 1NT S= 3 90 14/34
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 1NT S= 9 90 14/34
Christina Kronlund - Thomas Ålander Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT S= 9 90 14/34
Rolf Bergström - Christer Löfgren Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT S= Kn 90 14/34
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Gunilla Ljung - Gun Bellander 1NT S= 3 90 14/34
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 1NT S= 4 90 14/34
Inga Derving - Ulla Nilborn Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 2NT S-1 3 -50 3/45
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 S-1 4 -50 3/45
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Lars G Svensson - Greger Jonsson 2NT S-1 2 -50 3/45
Ove Jönsson - Thore Lindström Erwin Wilhelm - Jan Öhman 2 S-1 3 -50 3/45