Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.08

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
D
9
Ekn7643
E9753
#
E5
10642
K2
Kkn642
#
K9872
EKkn53
95
10
#
kn10643
D87
D108
D8

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N79367
S79367
Ö53975
V641076
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö-4 D 200 48/0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Mona Andersson - Monica Almqvist 4 Ö-3 Kn 150 45/3
Christina Kronlund - Thomas Ålander Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö-3 D 150 45/3
Lars Jarming - Monica Lannerud Rutger Persson - Claes Nilsson 3 N+1 E 130 42/6
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 S= E 110 40/8
Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 Ö-2 D 100 37/11
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 5 Ö-2 D 100 37/11
Inga Derving - Ulla Nilborn Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 5 Ö-1 D 50 25/23
Agneta Johansson - Lars Svensson Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3 Ö-1 D 50 25/23
Björn Nilsén - Irene Nilsén Marianne Servin - Ulla Öberg 4 Ö-1 8 50 25/23
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 Ö-1 4 50 25/23
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Christer Ekberg - Christina Niskanen 4 Ö-1 D 50 25/23
Carin Millar - Bodil Mörnstad Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 Ö-1 D 50 25/23
Åke Lindström - Britt Lindberg Sonja Christensson - Tommy Lööf 4 Ö-1 D 50 25/23
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 Ö-1 8 50 25/23
Östen Svantesson - Britt-Marie Arvebratt Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 4 Ö-1 8 50 25/23
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö-1 D 50 25/23
Ulla Borgström - Monica Wester Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3 Ö= D -140 13/35
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Gunilla Ljung - Gun Bellander 3 Ö= 8 -140 13/35
Göran Nyqvist - Peter Perulf Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 5 N-3 K -300 10/38
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Henrik Swensson - Rogert Dalgart 4 Ö= 8 -420 4/44
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Jan Ahlkvist - Ulla Linse 4 V= E -420 4/44
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 Ö= 8 -420 4/44
Rolf Bergström - Christer Löfgren Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö= 8 -420 4/44
Ove Jönsson - Thore Lindström Erwin Wilhelm - Jan Öhman 4 V= E -420 4/44