Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.08

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
D98
KD86
K654
D8
#
10653
972
7
K10942
#
kn72
E54
EDkn83
65
#
EK4
kn103
1092
Ekn73

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N77878
S77878
Ö56554
V56554
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Servin - Ulla Öberg Mona Andersson - Monica Almqvist 3NT N+1 3 430 48/0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Christer Ekberg - Christina Niskanen 3NT S= 7 400 42/6
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3NT N= 6 400 42/6
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S= 4 400 42/6
Åke Lindström - Britt Lindberg Östen Svantesson - Britt-Marie Arvebratt 3NT S= 5 400 42/6
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT S= 10 400 42/6
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 N+1 5 140 35/13
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel 3 N= 6 140 35/13
Agneta Johansson - Lars Svensson Carin Millar - Bodil Mörnstad 1NT S+1 5 120 30/18
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2NT S= 10 120 30/18
Lars Jarming - Monica Lannerud Gunilla Ljung - Gun Bellander 2NT N= 2 120 30/18
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 N= 6 110 26/22
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ove Jönsson - Thore Lindström 2 Ö-2 Kn 100 24/24
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3NT S-1 9 -50 16/32
Ulla Borgström - Monica Wester Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT S-1 3 -50 16/32
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT N-1 D -50 16/32
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT S-1 5 -50 16/32
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Karin Sjögren - Louise Nordlindh 3NT N-1 D -50 16/32
Rolf Bergström - Christer Löfgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 N-1 6 -50 16/32
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Stig Unoson - Ulf Schjånberg 3NT S-1 9 -50 16/32
Inga Derving - Ulla Nilborn Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 N-2 6 -100 5/43
Christina Kronlund - Thomas Ålander Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT N-2 E -100 5/43
Lars G Svensson - Greger Jonsson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 4 N-2 E -100 5/43
Sonja Christensson - Tommy Lööf Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N-2 Kn -100 5/43
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 3NT S-3 9 -150 0/48