Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2015-04-08

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.04.08

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
K1083
KD3
kn1052
D2
?
kn94
E9852
E8
K97
?
D7
76
KD764
kn1053
?
E652
kn104
93
E864

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N66686
S66686
Ö77656
V77756
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Jarming - Monica Lannerud Sven Grahn - Wiveca Lindström 2NT V-3 3 150 48/0
Anita Olofsson - Kuno Wahlgren Erwin Wilhelm - Jan Öhman 2 S+1 9 140 46/2
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 2 N= 7 110 44/4
Inga Derving - Ulla Nilborn Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 3 Ö-2 2 100 41/7
Fredrik Bonde - Hans Henrik Ramel Björn Nilsén - Irene Nilsén 1NT Ö-2 2 100 41/7
Ulla Borgström - Monica Wester Henrik Swensson - Rogert Dalgart 1NT Ö-1 Kn 50 32/16
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 2 V-1 2 50 32/16
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Göran Nyqvist - Peter Perulf 1NT Ö-1 5 50 32/16
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Carin Millar - Bodil Mörnstad 2 V-1 8 50 32/16
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2NT V-1 3 50 32/16
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 1 V-1 Kn 50 32/16
Gunilla Ljung - Gun Bellander Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson 1NT Ö-1 2 50 32/16
Agneta Johansson - Lars Svensson Christer Ekberg - Christina Niskanen 2 S-1 E -50 21/27
Karin Sjögren - Louise Nordlindh Marianne Servin - Ulla Öberg 3 N-1 7 -50 21/27
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Mona Andersson - Monica Almqvist 3 N-1 Kn -50 21/27
Rolf Bergström - Christer Löfgren Sonja Christensson - Tommy Lööf 3 N-1 K -50 21/27
Jane Brändemar - Nina Nilsson Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg 1NT Ö= 4 -90 14/34
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT Ö= 6 -90 14/34
Åke Lindström - Britt Lindberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1NT Ö= 2 -90 14/34
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Lars G Svensson - Greger Jonsson 2 V= 8 -110 9/39
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö= E -110 9/39
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2NT Ö= 2 -120 3/45
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Östen Svantesson - Britt-Marie Arvebratt 1NT Ö+1 4 -120 3/45
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT Ö+1 2 -120 3/45
Rutger Persson - Claes Nilsson Christina Kronlund - Thomas Ålander 1NT Ö+1 4 -120 3/45