Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2015-03-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2015-03-11

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.03.11

Syd giv
alla i zon
D1094
9
KDkn7
8762
E75
10
E5
EKDkn953
2
EKD87632
83
104
Kkn863
kn54
109642

Optimalt kontrakt: 7NT V= -2220
 NT
N08090
S08090
Ö12413413
V12412413
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Helena Cewers - Helen Lundin 4 Ö+3 2 -710 38/2
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 Ö+3 3 -710 38/2
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mona Andersson - Yvonne Tolf 4 Ö+3 10 -710 38/2
Mary-Ann Persson - Maj-Britt Nordberg Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT V+4 K -720 34/6
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Björn Klefbohm - Magnus Friberg 6 V= K -1370 32/8
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lisa Engström - Sonja Christensson 6 Ö+1 K -1460 26/14
Ove Jönsson - Thore Lindström Agneta Johansson - Lars Svensson 6 Ö+1 9 -1460 26/14
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Ann-Cecil Olsson - Wiviann Hassel 6 Ö+1 8 -1460 26/14
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anita Olofsson - Kuno Wahlgren 6 Ö+1 10 -1460 26/14
Lena Rodowski - Bengt Olsson Tommy Lööf - Kerstin Degermark 6 Ö+1 4 -1460 26/14
Britt Lindberg - Åke Lindström Anders Olsson - Sten Ahlgren 6NT V+1 K -1470 14/26
Lars G Svensson - Greger Jonsson Anitha Lindgren - Marian Krook 6NT V+1 K -1470 14/26
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Marianne Servin - Ulla Öberg 6NT V+1 D -1470 14/26
Karin Andrée - Agneta Dunemark Gunilla Ljung - Gun Bellander 6NT Ö+1 6 -1470 14/26
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Marianne Forsberg - Tor Holmberg 6NT V+1 K -1470 14/26
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 6NT Ö+1 3 -1470 14/26
Birgitta Lindblad - Arne Månsson Christer Ekberg - Christina Niskanen 6NT V+1 K -1470 14/26
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stig Unoson - Ulf Schjånberg 7 Ö= 3 -2210 5/35
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Nils Lindblad - Louise Grandinsson 7 Ö= 3 -2210 5/35
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Christian Söderlund - Örjan Söderlund 7NT V= K -2220 1/39
Jan Schneider - Ester Schneider Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 7NT V= K -2220 1/39