Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-02-16 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-02-16

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.02.16

? ?
Syd giv
alla i zon
#
65
EK854
EK86
75
#
Dkn82
10
D102
D10832
#
K10943
D973
754
4
#
E7
kn62
kn93
EKkn96

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N10111179
S10101179
Ö32262
V32262
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Fredrik Jarlvik - Siv Jarlvik Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 N+1 4 650 32/0
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Göran Nyqvist - Sten Sjöström 4 S= 10 620 27/5
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 4 N= 3 620 27/5
Willy Landgren - Bibi Jönsson Ingegerd Jeppsson - Sonja Christensson 4 N= 4 620 27/5
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Berit Linse - Grete Derand 4 N= 4 620 27/5
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Göran Ekelund - Britta-Lena Rundcrantz 3NT S= 3 600 22/10
Eva Karlsson - Ulla Fischer Greger Jonsson - Per Goldberg 3 N+1 4 170 20/12
Göran Öhrn - Stig Persson Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 3 N= 4 140 18/14
Birgit Hartman - Elsa Olsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT S-1 2 -100 14/18
Stig Unoson - Ulf Schjånberg Mats Andersson - Lars Becklén 4 N-1 4 -100 14/18
Ulla Lindblad - Karin Eresund Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 4 N-1 9 -100 14/18
Björn Nilsén - Irene Nilsén Agneta Johansson - Erwin Wilhelm 6 N-2 4 -200 7/25
Margaretha Olsson - Lennart Lindahl Mona Andersson - Britt Lindberg 4 N-2 3 -200 7/25
Bodil Wikström - Hanna Lewandowski Sanna Clementsson - Jan Clementsson 4 N-2 3 -200 7/25
Marianne Servin - Ulla Öberg Bengt Brynell - Hans Henrik Ramel 2NT S-2 8 -200 7/25
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Yngve Jarl - Birgitta Forsström 4 S-3 9 -300 2/30
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Mats Holm - Svante Berglund 3NTD S-3 D -800 0/32