Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
Ekn75
K
Kkn10
Ekn1087
#
9843
kn642
876
54
#
K10
D985
942
D932
#
D62
E1073
ED53
K6

Optimalt kontrakt: 6NT N= 990
 NT
N1212101212
S1112101212
Ö11311
V11311
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Grete Derand - Susanne Ramel 6NT N= 2 990 36/0
Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT S+3 2 490 34/2
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Bo Cnattingius - Ingela Roos 3NT S+2 3 460 25/11
Hans Ryning - Gösta Wiik Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3NT S+2 2 460 25/11
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 3NT S+2 8 460 25/11
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3NT S+2 3 460 25/11
Jan Clementsson - Mats Andersson Gunilla Wallin - Elsie Hägg 3NT S+2 8 460 25/11
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT N+2 5 460 25/11
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Göran Nyqvist - Sten Sjöström 3NT S+2 4 460 25/11
Berit Linse - Karen Nielsen Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 3NT S+2 8 460 25/11
Britt Lindberg - Mona Andersson Kent Bengtsson - Birgitta Forsström 3NT S+1 8 430 15/21
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson 3NT S+1 4 430 15/21
Greger Jonsson - Anna Axtenius Ulla Lindblad - Karin Eresund 4 N= 5 420 12/24
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Monica Borg - Anna-Greta Fristedt 3NT S= 8 400 7/29
Susanne Levin - Karl-Erik Rosell Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT S= 8 400 7/29
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Hanna Söderberg - Marianne Falck 3NT S= 2 400 7/29
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Sonja Christensson - Elsa Olsson 3NT S= 8 400 7/29
Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 6NT S-1 6 -50 1/35
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 6NT N-1 9 -50 1/35