Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
Kkn1083
D84
ED6
D9
#
9
10
109732
kn86532
#
D42
K9753
Kkn4
E7
#
E765
Ekn62
85
K104

Optimalt kontrakt: 5NT N= 460
 NT
N57101111
S5791111
Ö86322
V86322
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Willy Landgren - Bibi Jönsson Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4D N= E 590 36/0
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 N+1 E 450 29/7
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 N+1 E 450 29/7
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 4 N+1 E 450 29/7
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 N+1 E 450 29/7
Grete Derand - Susanne Ramel Hanna Söderberg - Marianne Falck 4 N+1 E 450 29/7
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Ulla Lindblad - Karin Eresund 4 N+1 E 450 29/7
Bo Cnattingius - Ingela Roos Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén 4 N= 7 420 16/20
Britt Lindberg - Mona Andersson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 N= E 420 16/20
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N= E 420 16/20
Jan Clementsson - Mats Andersson Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 4 N= E 420 16/20
Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 N= E 420 16/20
Sonja Christensson - Elsa Olsson Greger Jonsson - Anna Axtenius 4 N= E 420 16/20
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 4 N= E 420 16/20
Marianne Servin - Ulla Öberg Monica Borg - Anna-Greta Fristedt 3 N+4 E 260 8/28
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3 N+2 E 200 6/30
Berit Linse - Karen Nielsen Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 3 N+1 E 170 3/33
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 3 N+1 7 170 3/33
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 N-1 E -50 0/36