Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Syd giv
alla i zon
#
4
KDkn
D9763
10873
#
kn976
E965
kn1084
K
#
EK10853
432
K
E95
#
D2
1087
E52
Dkn642

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N76324
S76324
Ö669109
V669109
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 Ö-1 E 100 35/1
Bo Cnattingius - Ingela Roos Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén 4 Ö-1 10 100 35/1
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 Ö+2 D -170 28/8
Marianne Servin - Ulla Öberg Monica Borg - Anna-Greta Fristedt 2 Ö+2 7 -170 28/8
Jan Clementsson - Mats Andersson Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 2 Ö+2 D -170 28/8
Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 Ö+2 D -170 28/8
Grete Derand - Susanne Ramel Hanna Söderberg - Marianne Falck 2 Ö+2 D -170 28/8
Britt Lindberg - Mona Andersson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3 Ö+2 2 -200 18/18
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 Ö+3 6 -200 18/18
Berit Linse - Karen Nielsen Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 2 Ö+3 D -200 18/18
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 2 Ö+3 D -200 18/18
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3 Ö+2 D -200 18/18
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Hans Ryning - Gösta Wiik 2 Ö+4 E -230 11/25
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 2 Ö+4 D -230 11/25
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 4 Ö= D -620 4/32
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 Ö= D -620 4/32
Willy Landgren - Bibi Jönsson Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 Ö= 4 -620 4/32
Sonja Christensson - Elsa Olsson Greger Jonsson - Anna Axtenius 4 Ö= 4 -620 4/32
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Ulla Lindblad - Karin Eresund 4 Ö= D -620 4/32