Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
Dkn
EKD5
K10876
42
#
EK8
109743
kn
ED96
#
10954
kn862
32
kn53
#
7632

ED954
K1087

Optimalt kontrakt: 4 S= 130
 NT
N69566
S610567
Ö73875
V63875
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3D V-2 K 500 36/0
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson 5 N= 6 400 33/3
Grete Derand - Susanne Ramel Göran Ekelund - Hasse Jiborn 5 N= 6 400 33/3
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Sonja Christensson - Elsa Olsson 2NT S+1 6 150 30/6
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 2 S+2 E 130 26/10
Jan Clementsson - Mats Andersson Hans Ryning - Gösta Wiik 2 N+2 10 130 26/10
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 2 N+2 6 130 26/10
Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén Gunilla Wallin - Elsie Hägg 3 N= Kn 110 20/16
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Bo Cnattingius - Ingela Roos 3 S= E 110 20/16
Berit Linse - Karen Nielsen Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 3 N= 6 110 20/16
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Marianne Servin - Ulla Öberg 5 N-1 6 -50 11/25
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Monica Borg - Anna-Greta Fristedt 5 N-1 Kn -50 11/25
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 5 S-1 E -50 11/25
Ulla Lindblad - Karin Eresund Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3 N-1 8 -50 11/25
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 3NT N-1 6 -50 11/25
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Hanna Söderberg - Marianne Falck 3NT N-1 2 -50 11/25
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Britt Lindberg - Mona Andersson 5 N-2 2 -100 3/33
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT N-2 2 -100 3/33
Greger Jonsson - Anna Axtenius Willy Landgren - Bibi Jönsson 3 V= 6 -140 0/36