Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
ED854
E93
6
Kkn32
#
1073
52
EDkn82
D65
#
Kkn6
Dkn74
95
E974
#
92
K1086
K10743
108

Optimalt kontrakt: 2NTD Ö-1 100
 NT
N66786
S66776
Ö67557
V67557
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 2 Ö-4 9 200 36/0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 N+1 D 140 34/2
Jan Clementsson - Mats Andersson Hans Ryning - Gösta Wiik 2 N= 9 110 31/5
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Sonja Christensson - Elsa Olsson 1 N+1 7 110 31/5
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 V-2 E 100 28/8
Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén Gunilla Wallin - Elsie Hägg 1NT S= 8 90 26/10
Ulla Lindblad - Karin Eresund Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 Ö-1 9 50 24/12
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Monica Borg - Anna-Greta Fristedt 2 N-1 9 -100 18/18
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 2 N-1 9 -100 18/18
Berit Linse - Karen Nielsen Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 1 N-1 7 -100 18/18
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Hanna Söderberg - Marianne Falck 2 N-1 D -100 18/18
Greger Jonsson - Anna Axtenius Willy Landgren - Bibi Jönsson 1 N-1 9 -100 18/18
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Marianne Servin - Ulla Öberg 2 N-2 9 -200 10/26
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 2 N-2 9 -200 10/26
Lena Jeppsson - Iréne Carlsson Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson 2 N-2 D -200 10/26
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Bo Cnattingius - Ingela Roos 2NT N-3 5 -300 3/33
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Britt Lindberg - Mona Andersson 3 N-3 9 -300 3/33
Grete Derand - Susanne Ramel Göran Ekelund - Hasse Jiborn 3NT S-3 2 -300 3/33
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 3NT S-3 5 -300 3/33