Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
K102
EK9
Ekn1097
K7
#
54
D7643
K532
E9
#
D863
kn8
D64
kn1032
#
Ekn97
1052
8
D8654

Optimalt kontrakt: 4NT S= 430
 NT
N11991010
S11991010
Ö23433
V23433
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén 3NT N+2 3 460 36/0
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT N+1 2 430 34/2
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3NT N= Kn 400 30/6
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Monica Borg - Anna-Greta Fristedt 3NT N= 3 400 30/6
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam 3NT S= 5 400 30/6
Hans Ryning - Gösta Wiik Ulla Wästberg - Hans Wästberg 2NT N+2 3 180 25/11
Hanna Söderberg - Marianne Falck Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 2NT N+2 Kn 180 25/11
Gunilla Wallin - Elsie Hägg Erwin Wilhelm - Agneta Johansson 2NT N+1 3 150 22/14
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Greger Jonsson - Anna Axtenius 3 S= 3 140 20/16
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2NT N= 2 120 17/19
Britt Lindberg - Mona Andersson Jan Clementsson - Mats Andersson 1NT N+1 2 120 17/19
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2NT N-1 Kn -50 9/27
Marianne Servin - Ulla Öberg Bo Cnattingius - Ingela Roos 4 S-1 E -50 9/27
Sonja Christensson - Elsa Olsson Grete Derand - Susanne Ramel 3NT N-1 Kn -50 9/27
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 S-1 9 -50 9/27
Berit Linse - Karen Nielsen Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 3NT N-1 Kn -50 9/27
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 4 N-1 3 -50 9/27
Ulla Lindblad - Karin Eresund Göran Ekelund - Hasse Jiborn 3NT N-2 Kn -100 1/35
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 2NT N-2 3 -100 1/35