Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
85
kn32
KD542
873
#
D
KD985
kn1076
ED5
#
E764
E74
83
kn1064
#
Kkn10932
106
E9
K92

Optimalt kontrakt: 4NT V= -430
 NT
N35363
S35373
Ö10810610
V10810610
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Ulf Pernvi - Lennart Lindahl 3NT V-3 4 150 36/0
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Börje Dahlberg - Anders Edstrand 4 V-2 8 100 34/2
Jan Clementsson - Mats Andersson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT V-1 4 50 32/4
Hanna Söderberg - Marianne Falck Berit Linse - Karen Nielsen 2 S-2 K -100 30/6
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunilla Wallin - Elsie Hägg 3 V= K -140 25/11
Willy Landgren - Bibi Jönsson Göran Ekelund - Hasse Jiborn 3 V= K -140 25/11
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 2 V+1 8 -140 25/11
Greger Jonsson - Anna Axtenius Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 2 V+1 K -140 25/11
Monica Borg - Anna-Greta Fristedt Kent Bengtsson - Birgitta Forsström 3 V+1 8 -170 15/21
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén 3 V+1 8 -170 15/21
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 V+2 2 -170 15/21
Hans Ryning - Gösta Wiik Britt Lindberg - Mona Andersson 2 V+2 8 -170 15/21
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 2 V+2 2 -170 15/21
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 V+2 8 -170 15/21
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Sonja Christensson - Elsa Olsson 3 V+2 8 -200 7/29
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Göran Nyqvist - Sten Sjöström 3 V+2 K -200 7/29
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bo Cnattingius - Ingela Roos 4 V= 8 -420 2/34
Ulla Lindblad - Karin Eresund Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 4 V= 5 -420 2/34
Grete Derand - Susanne Ramel Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 4 V= 8 -420 2/34