Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Syd giv
alla i zon
#
D98
kn1062
653
K52
#
Kkn652
D4
EKD4
D10
#
E4
EK95
108
kn9764
#
1073
873
kn972
E83

Optimalt kontrakt: 5NT V= -660
 NT
N22322
S22322
Ö1110101010
V1110101011
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Borg - Anna-Greta Fristedt Kent Bengtsson - Birgitta Forsström 6NT Ö-1 2 100 36/0
Jan Clementsson - Mats Andersson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 1 V+4 6 -200 34/2
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Sonja Christensson - Elsa Olsson 3NT Ö= 9 -600 32/4
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö+1 2 -630 28/8
Hans Ryning - Gösta Wiik Britt Lindberg - Mona Andersson 3NT Ö+1 3 -630 28/8
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bo Cnattingius - Ingela Roos 3NT V+1 Kn -630 28/8
Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT V+2 Kn -660 13/23
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Ulf Pernvi - Lennart Lindahl 3NT V+2 2 -660 13/23
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3NT Ö+2 3 -660 13/23
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunilla Wallin - Elsie Hägg 3NT Ö+2 3 -660 13/23
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Börje Dahlberg - Anders Edstrand 3NT Ö+2 2 -660 13/23
Willy Landgren - Bibi Jönsson Göran Ekelund - Hasse Jiborn 3NT Ö+2 8 -660 13/23
Ulla Lindblad - Karin Eresund Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3NT Ö+2 3 -660 13/23
Grete Derand - Susanne Ramel Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg 3NT Ö+2 4 -660 13/23
Hanna Söderberg - Marianne Falck Berit Linse - Karen Nielsen 3NT Ö+2 2 -660 13/23
Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT V+2 6 -660 13/23
Sonja Lindblom - Jeanette Svensson Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 3NT V+2 2 -660 13/23
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Göran Nyqvist - Sten Sjöström 3NT Ö+2 7 -660 13/23
Greger Jonsson - Anna Axtenius Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 3NT V+3 2 -690 0/36