Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
7
K10643
EK953
83
#
83
ED9852
D72
K5
#
EKD94
7

Ekn107642
#
kn10652
kn
kn10864
D9

Optimalt kontrakt: 5NT V= -660
 NT
N18522
S18522
Ö114898
V11581011
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4D V-3 E 800 36/0
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 4 Ö-3 Kn 300 34/2
Ulla Lindblad - Karin Eresund Göran Nyqvist - Sten Sjöström 3 V-2 Kn 200 30/6
Grete Derand - Susanne Ramel Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam 4 Ö-2 Kn 200 30/6
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V-2 E 200 30/6
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Willy Landgren - Bibi Jönsson 6 Ö-1 4 100 26/10
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén 4 N-2 E -100 24/12
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Bo Cnattingius - Ingela Roos 3 Ö+1 Kn -130 22/14
Jan Clementsson - Mats Andersson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 4 Ö+1 Kn -150 20/16
Monica Borg - Anna-Greta Fristedt Gunilla Wallin - Elsie Hägg 5 Ö= Kn -600 16/20
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Terezia Lagerman - Bengt Rylander 5 Ö= Kn -600 16/20
Greger Jonsson - Anna Axtenius Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 5 Ö= Kn -600 16/20
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Marianne Servin - Ulla Öberg 5 Ö+1 Kn -620 10/26
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Berit Linse - Karen Nielsen 5 Ö+1 Kn -620 10/26
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Sonja Christensson - Elsa Olsson 5 Ö+1 Kn -620 10/26
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Hans Ryning - Gösta Wiik 5 Ö+2 Kn -640 6/30
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Hanna Söderberg - Marianne Falck 4 Ö+1 Kn -650 4/32
Britt Lindberg - Mona Andersson Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 3NT V+2 K -660 2/34
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ulla Wästberg - Hans Wästberg 5RD Ö+1 Kn -1400 0/36