Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2015-01-19

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2015.01.19

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
52
EKD10863
87
kn7
#
EKD107
74
104
E942
#
94
95
EDkn2
D10863
#
kn863
kn2
K9653
K5

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N15836
S25836
Ö108596
V108596
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Börje Dahlberg - Anders Edstrand Lena Jeppsson - Iréne Carlsson 3 N+1 9 170 36/0
Göran Ekelund - Hasse Jiborn Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 N= 9 110 34/2
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Bo Cnattingius - Ingela Roos 3D V-1 E 100 31/5
Ulla Lindblad - Karin Eresund Göran Nyqvist - Sten Sjöström 5 Ö-2 Kn 100 31/5
Monica Borg - Anna-Greta Fristedt Gunilla Wallin - Elsie Hägg 3 V-1 E 50 28/8
Britt Lindberg - Mona Andersson Yvonne Tolf - Inger Tjörnhagen 3 N-1 9 -100 19/17
Erwin Wilhelm - Agneta Johansson Marianne Servin - Ulla Öberg 3 N-1 9 -100 19/17
Kent Bengtsson - Birgitta Forsström Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 N-1 9 -100 19/17
Jan Clementsson - Mats Andersson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 4 N-1 9 -100 19/17
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 S-1 9 -100 19/17
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Berit Linse - Karen Nielsen 3 N-1 E -100 19/17
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Sonja Christensson - Elsa Olsson 3 N-1 9 -100 19/17
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Hanna Söderberg - Marianne Falck 2 N-1 9 -100 19/17
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3 V= E -140 9/27
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Britta-Lena Rundcrantz - Gun Jensen-Carlén 3 V= E -140 9/27
Grete Derand - Susanne Ramel Hanna Lewandowski - Cecilia Rodenstam 2 V+2 E -170 6/30
Ulf Pernvi - Lennart Lindahl Hans Ryning - Gösta Wiik 4 N-2 9 -200 3/33
Anette Wald Gärdenfors - Lena Goldberg Sonja Lindblom - Jeanette Svensson 4 N-2 9 -200 3/33
Greger Jonsson - Anna Axtenius Susanne Levin - Karl-Erik Rosell 4 V= E -420 0/36